صفحه اصلی / اخبار فناوری / واردات چمدانی موبایل پس از اجرای طرح رجیستری ممنوع شد

واردات چمدانی موبایل پس از اجرای طرح رجیستری ممنوع شد

واردات چمدانی موبایل

بر اساس اخباری که از سوی اداره ی گمرک و وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات به دست ما رسیده است، واردات چمدانی موبایل پس از اجرای طرح رجیستری، به منظور کنترل قاچاق گوشی های موبایل، ممنوع شده است و هر فرد تنها می تواند یک گوشی موبایل با خود به داخل کشور وارد نماید. تاکنون طرح رجیستری با جدیت تمام در حال اجرا می باشد و گویا این طرح تاکنون نیز با موفقیت اجرایی شده است.

واردات چمدانی موبایل ممنوع شد

واردات چمدانی موبایل : پس از انتشار رسمی این بخشنامه هر شخص فقط می تواند یک گوشی هوشمند با خود به ایران وارد نماید و در غیر اسن صورت شخص به عنوان وارد کننده ی کالای قاچاق شناخته می شود. بخش وارداتی گمرک در این خصوص اعلام کرد تمامی گمرک های سطح کشور باید بر اساس ماده ۱۳۸ آیین نامه ی اجرای قانون امور گمرکی به افراد معافیت بدهند و از دادن معافیت مسافری بر اساس وزن اشیا به صورت کیلویی خود داری نمایند.
واردات موبایل

همچنین تمامی گمرک ها در سطح کشور باید مشخصات مسافرین را بر اساس گذرنامه ی آن ها و کنترل میزان سقف کالای قابل ورود و اطمینان از عدم استفاده از معافیت در طول همان سال، ثبت نموده و بر اساس موضوع ماده ی ۱۳۸ آیین نامه ی اجرایی امور گمرکی، از طریق سامانه ی مورد نظر اقدام نمایند.

واردات چمدانی موبایل : بر اساس بند ۶ این آیین نامه، هر یک از مسافرینی که وارد کشور می شوند و گوشی تلفن همراهی خریداری نموده اند باید به گمرک اعلام نمایند و گمرک نیز بر اساس رعایت حقوق مسافری و لحاظ کردن شرایط غیر تجاری فقط یک عدد گوشی هوشمند را با دریافت حقوق گمرکی و دو برابر سود بازرگانی و عوارض مربوطه در سامانه ی مورد نظر ثبت می نماید.

این مطالب را نیز ببینید!

مکعب روبیک هوشمند نیز عرضه شد

گوکیوب با استفاده از تکنولوژی مدرن خواهد توانست معمای حل روبیک را به ما یاد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *