صفحه اصلی / نرم افزار و اپلیکیشن / مرورگر موزیلا فایرفاکس کوانتوم با سرعتی بالاتر منتشر شد

مرورگر موزیلا فایرفاکس کوانتوم با سرعتی بالاتر منتشر شد

مرورگر موزیلا فایرفاکس کوانتوم با سرعتی بالاتر منتشر شد

بالاخره پس از مدت‌ها، موزیلا نسخه‌ی ۵۷ مرورگر خود را با تغییر نام به موزیلا فایرفاکس کوانتوم، برای عموم کاربران منتشر کرد. موزیلا فایرفاکس کوانتوم با افزایش سرعت دو برابری همراه شده است.

سرعت پایین‌تر مرورگر موزیلا فایرفاکس نسبت به رقبا، دلیل موجه کاهش سهم این مرورگر در ماه‌های گذشته بوده است. موزیلا با آگاهی از این موضوع، از مدتی قبل تصمیم به شروع ساخت نسخه‌ی جدیدی از مرورگر موزیلا گرفت که بهبودهای فراوانی در آن اعمال می‌کند. حال پس از ماه‌ها آزمایش و بررسی، نسخه‌ی ۵۷ مرورگر موزیلا با نام موزیلا کوانتوم برای عموم منتشر شد و از هم‌اکنون کاربران می‌توانند اقدام به استفاده از آن کنند.

بر اساس گزارش این شرکت، نسخه‌ی جدید مرورگر موزیلا با افزایش سرعت ۲ برابری همراه است. همچنین به‌لطف بهبودهایی که بر موتور چندهسته‌ای سی‌اس‌اس، اولویت‌بندی زبانه‌ها و باگ‌زدایی اعمال شده، اکنون شاهد استفاده‌ی مقدار کمتری از حافظه‌ی رم هستیم.

تغییرات نسخه‌ی جدید این مرورگر تنها به پشت‌صحنه خلاصه نمی‌شود و رابط‌ کاربری کوانتوم نیز به کلی دچار دگرگونی شده است. اضافه‌شدن ویژگی‌های جدیدی مانند امکان ثبت اسکرین‌شات، پیشنهادات اپلیکیشن پاکت و …، از تغییرات قابل‌ توجهی هستند که در نسخه‌ی جدید شاهد آن‌ها هستیم.

نسخه‌ی جدید مرورگر موزیلا فایرفاکس کوانتوم هم‌اکنون برای سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک، لینوکس، اندروید و آی‌او‌اس در دسترس است. درحالیکه مرورگر گوگل کروم سهمی ۵۹.۸ درصدی از بازار مرورگرها دارد، مرورگر موزیلا در ماه اکتبر تنها به سهم ۱۳.۱ درصدی اکتفا کرده است.

برای دانلود کوانتوم می‌توانید از این لینک استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *