صفحه اصلی / اخبار فناوری / احتمالا فروش آیفون کاهش خواهد یافت

احتمالا فروش آیفون کاهش خواهد یافت

قطعا خبرهای مربوط به مسئله ی کاهش سرعت گوشی های آیفون را شنیده اید و اظهارات اپل در این خصوص را می دانید؛ کمپانی اپل در این خصوص اعلام کرد که دلیل این کاهش سرعت گوشی های آیفون را باتری آن ها اعلام کرد و پس از این اطلاعیه به کاربران گوشی های قدیمی آیفون اعلام کرد که می توانند با ۲۹ دلار باتری گوشی های خود را تعویض کنند. در پی این خبر تحلیلگران اعلام کردند که احتمال دارد در سال ۲۰۱۸ میزان فروش گوشی های آیفون کاهش یابد.

قطعا این مسئله وجود خواهد داشت که بسیاری از کاربران گوشی های قدیمی آیفون، دستگاه های خود را به کمپانی خواهند برد و باتری آن ها را تعویض خواهند کرد؛ قطعا این مسئله سبب کاهش فروش گوشی های سری جدید اپل خواهد شد. یکی از تحلیلگران بارکلی، به نام مارک موسکوویتز، اعلام کرد که احتمالا حدود ۷۷ درصد از کاربران گوشی های اپل قصد تعویض آیفون خود را ندارند و قطعا بجای خرید آیفون جدید، باتری آن را تعویض می کنند.

آیفون

فکر کنید حدود ۱۰ درصد از کاربران آیفون (حدود ۵۱۹ میلیون کاربر) شامل طرح تعویض باتری می شوند و حدود ۳۰ درصد از این افراد تصمیم به تعویض باتری آیفون خود می کنند و دیگر اقدام به خرید آیفون جدید نمی نمایند. این موضوع به معنی کاهش فروش آیفون به میزان ۱۶ میلیون دستگاه می باشد و اگر یک حساب سر انگشتی بزنیم، چیزی حدود ۴ درصد از کاربران آیفون از خرید گوشی جدید خودداری می کنند.

اکنون باید صبر کنیم تا ببینیم اپل در این خصوص چه کارهایی را انجام می دهد تا سبب آسیب رسیدن به سهام این کمپانی در بازار جهانی بورس نگردد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

این مطالب را نیز ببینید!

۳۵.۹ میلیون دلار از سهام ساتیا نادلا در مایکروسافت به فروش رسید

ساتیا نادلا | این روزها در شرایط اقتصادی و بحران های جهانی بسیاری از افراد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *