صفحه اصلی / اخبار فناوری / چگونه چوب را رنگ کنیم ؟

چگونه چوب را رنگ کنیم ؟

چگونه چوب را رنگ کنیم ؟ برای اینکه هر چیزی را رنگ کنید باید از روش خاصی استفاده کنید.گاهی رنگ کردن سطوح مختلف بدون در نظر گرفتن اصول سبب می شود که شما آنگونه که می خواهید به نتیجه نرسید. اگر قصد دارید چوب را رنگ آمیزی کنید باید مراحل زیر را سپری کنید.

رنگ آمیزی چوب

۱)تمیز کاری : در مرحله اول شما باید هر برجستگی را که روی سطح چوب است از بین ببرید و پس از آن به وسیله یک سمباده متوسط اقدام به تمیز کردن سطح مورد نظر نمایید.بعد از سمباده کشیدن شما باید بتونه کاری را انجام بدهید البته از بتونه کاری برای پر کردن فرورفتگی ها استفاده می شود( برای اینکار بتونه را روی سطح مورد نظر بکشید و اضافه های آن را با کاردک جمع کنید).

پس از اینکه بتونه خشک شد با سمباده آن را با سطح چوب صاف کنید. شما با اینکار سبب می شود تمام سطح یکدست شود. هر قسمتی را که نمی خواهید رنگ کنید با نوار چسب بپوشانید.

۲)رنگ کردن: در مرحله اول شما باید یک آستری بر روی سطح رنگ آمیزی کنید. در این مرحله از کشیدن رنگ ضخیم خودداری نمایید و به گونه رنگ آمیزی را انجام بدهید که سطح زیرین دیده شود. از رنگ سفید می توانید برای استری استفاده نمایید.

در مرحله دوم اقدام به رنگ آمیزی رنگ اصلی نمایید. برای اینکار قلم مو را به آرامی روی سطح بکشید.رنگی که رقیق تر باشد خط کمتری بر جای می گذارد اما کمی سخت تر قابل استفاده می شود.

۳)استفاده از لاک و الکل مخصوص : برای پرداختن چوب می توانید از لاک و الکل مخصوص استفاده کنید برای اینکار از پارچه کهنه نیز می توانید استفاده کنید و اجازه دهید تا خشک گردد.

۴)سیلر چوب: مالیدن سیلر سبب غیر نفوذ شدن سطح می شود. سیلر مایع شفافی است که از تینر برای رقیق کردن آن استفاده می شود .

۵)کیلر زدن: پس از مرحله۴ ، کیلر زدن صورت می گیرد که به عنوان لایه اصلی و اخری است.کیلر به دو شکل براق و مات وجود دارد.

به نظر شما چگونه چوب را رنگ کنیم؟

این مطالب را نیز ببینید!

بانکداری اینترنتی بانک ملت : راهنمای تصویری

بانکداری اینترنتی بانک ملت ؛ راهنمای تصویری : یکی از خدماتی که بانک ملت به مشتریان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *