صفحه اصلی / اخبار فناوری / معایب پژو ۳۰۱

معایب پژو ۳۰۱

کمپانی پژو پس از مدت ها دوری از بازار ایران و شرایط تحریم اقتصادی ایران بالاخره دو خودروی تازه وارد خود را قصد دارد وارد بازار نماید، یکی از این خودروها ۳۰۱ سدان می باشد که قرار است کمپانی ایران خودرو پیش فروش آن را آغاز نماید و این موضوع در حالی است که هنوز هیچ اطلاعاتی فنی از این خودرو از سوی ایران خودرو مشخص نشده است و معلوم نیست که قرار است با چه پیشرانه و چه گیربکسی وارد بازار ایران گردد؟!

در زیر کاپوت ۳۰۱ امکان نصب ۳ نوع موتور وجود دارد؛ یکی پیشرانه ی ۱.۲ لیتری VTi با توان ۷۲ اسب بخار، دیگری پیشرانه ی ۱.۶ لیتری HDi با توان ۹۲ اسب بخار (تقریبا همان قدرت پژو پارس ولی بروز شده) و در آخر پیشرانه ی ۱.۶ لیتری با VTi با توان ۱۱۵ اسب بخار که دقیقا ۱۵۸۷ سی سی حجم دارد و حداکثر در هر ۶۰۰۰ دور در دقیقه می تواند قدرت ۱۱۵ اسب بخار را تولید نماید؛ البته اگر خوشبینانه به این موضوع نگاه کنیم و ایران خودرو قصد داشته باشد از این پیشرانه در ۳۰۱ تولید داخل استفاده نماید! که بعید است ?

پژو 301

یکی از نقاط ابهام دیگری که وجود دارد این است که هنوز هیچ اطلاعاتی در خصوص گیربکس این خودرو در ایران نیز مشخص نیست! آیا از گیربکس دستی استفاده خواهد کرد یا اتوماتیک؟! (مسئله این است…!) زیرا اگر از گیربکس اتوماتیک در این خودرو استفاده نماید میزان مصرف سوخت ترکیبی ۳۰۱ حدود ۷.۱ لیتر خواهد بود و اگر از گیربکس دستی استفاده نماید میزان مصرف سوخت ترکیبی این خودرو به ۶.۸ لیتر کاهش خواهد یافت و با توجه به روحیات این کمپانی خودروسازی احتمالا از گیربکس اتوماتیک استفاده خواهد کرد تا آلودگی هوای شهرهای بزرگ کاهش یابد! با وجود بنزین یورو ۴ در پمپ بنزین ها :))
از لحاظ تجهیزات رفاهی در تیپ های مختلفی در کشور فرانسه عرضه شده است که شامل رینگ آلومینیومی ۱۶ اینچی، کروز کنترل، سانروف، دکمه ی استارت موتور (ورود بدن کلید)، روکش چرمی صندلی ها، کیسه ی هوای جانبی، جلویی و پرده ای و … می باشد، البته اگر خودروساز ایرانی ما همانند پژو ۲۰۶ در تیپ بندی این خودرو نیز کوتاهی ننماید تا قیمت ها را بالا ببرد.

پژو 301

اما اگر به بحث قیمت این خودرو برسیم، باید خدمت شما عرض کنم که بدلیل نامشخص بودن حجم موتور و نوع گیربکس بکار رفته در ۳۰۱ هنوز مشخص نیز که چند صد میلیون تومان قیمت خواهد داشت!! ولی بر اساس شایعات گفته شده است که احتمالا قیمتی بالاتر از ۶۰ میلیون تومان خواهد داشت ولی این موضوع شایعه ای بیش نیست… ?

 

دیدگاه خود را در خصوص پژو ۳۰۶ با ما به اشتراک بگذارید…

این مطالب را نیز ببینید!

تلویزیون اینستاگرام | IGTV اینستاگرام چیست ؟

تلویزیون اینستاگرام | IGTV اینستاگرام | اینستاگرام در همین اواخر شرایط بسیار متفاوتی را برای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *