صفحه اصلی / اخبار فناوری / چگونه تلخی غذا را بگیریم ؟

چگونه تلخی غذا را بگیریم ؟

چگونه تلخی غذا را بگیریم ؟ آیا تا به حال این مورد برای شما پیش آمده که غذایی را آماده کرده اید ولی تلخ شده باشد و برایتان سوال باشد که چگونه تلخی غذا را بگیریم ؟ شاید در این شرایط با خودتان فکر کنید که دیگر نمی توانید کاری برای غذایتان بکنید و مجبور هستید غذایتان را دور بریزید با اینکه برای پخت آن زحمت کشیده اید. اگر با این مشکل روبرو شده اید می توانید از راهکار زیر استفاده کنید.

راهکاری برای رفع تلخی غذا

چگونه تلخی غذا را بگیریم ؟ یکی از اصلی ترین راهکارهای که شما می توانید از آن استفاده کنید این است که عاملی که سبب شده غذای شما تلخ شود را از بین ببرید مثلا اگر در خورشت های که درست می کنید از لیمو عمانی استفاده می کنید می توانید پیش از اینکه غذایتان را درست کنید پوست و تخم های آن را جدا نمایید. شما می توانید لیمو عمانی را پیش از طبخ بخیسانید و بعد از مدتی در زمان پخت آنها را خارج کنید تا بتوانید از تلخ شدن غذایتان پیشگیری کنید.

اگر غذایتان تلخ شده می توانید از آبلیموه استفاده کنید ؛ ابلیموه در بسیاری از غذاها سبب می شود که تلخی از بین برود و اگر می دانید که سبزی موجود سبب تلخ شدن شده است می توانید بروی آنها از سبزیجات استفاده نمایید.

نکته) گاهی اوقات سوختگی در غذا تلخی را به وجود می آورد مثلا اگر شما پیاز داغ را زیادی از حد سرخ کرده باشید و سوخته باشد پس از پختن غذا ممکن است تلخی به وجود بیاورد.

نمک از دسته عواملی ست که سبب می شود مواد تلخ بر روی زبان جذب نشوند . مثلا می توان مزه تند کیوی یا مزه تلخ قهوه را با کمی ریختن نمک داخل قهوه یا در زمان سرو کیوی از بین برد.

کاربران عزیز به نظر شما چگونه تلخی غذا را بگیریم ؟ 

 

این مطالب را نیز ببینید!

۳۵.۹ میلیون دلار از سهام ساتیا نادلا در مایکروسافت به فروش رسید

ساتیا نادلا | این روزها در شرایط اقتصادی و بحران های جهانی بسیاری از افراد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *