صفحه اصلی / اخبار فناوری / چگونه سرماخوردگی را درمان کنیم ؟

چگونه سرماخوردگی را درمان کنیم ؟

چگونه سرماخوردگی را درمان کنیم؟ سرماخوردگی با اینکه بیماری ساده ی به نظر می رسد و بیشتر در فصول سرد به سراغ ما می آید ما اگر به موقع درمان نگردد سبب می شود مشکلات جدی به وجود بیاورد.متاسفانه برخی از افراد تا کوچکترین بیماری می گیرند سریعا به سراغ مصرف داروهای شیمیایی می روند و فراموش می کنند که داروهای گیاهی ، دمنوش ها از دسته مواردی هستد که می توانند به درمان شما در سرماخوردگی کمک کنند. اگر شما هم با سوال” چگونه سرماخوردگی را درمان کنیم ؟ ” روبرو هستید پیشنهاد می کنم ادامه این مطلب را به دقت بخوانید.

روش های درمان سرما خوردگی

  • فلفل : فلفل از دسته موادی است که سبب می شود ترشحات بینی و ترشح خلط صورت بگیرد.
  • نعناع : نعناع خواص متعددی داشته است که شما می توانید برای درمان بیماری های مختلف از آنها استفاده نمایید. نعناع برای درمان سرفه، گرفتگی بینی و تسکین سرماخوردگی توصیه می شود. در زمان سرماخوردگی برگ نعناع را به آب جوش اضافه کنید و میل نمایید.
  • دارچین : قطعا با خواص دارچین آشنا هستید.دارچین طعم تندی داشته و شما می توانید برای درمان کمی پودر دارچین را به آب داغ اضافه کنید.
  • عسل : عسل در درمان سرماخوردگی بسیار موثر است .تحقیقات نشان می دهد کودکانی که عسل میخورند نسبت به دیگر کودکان خوابشان بهتر است و کمتر سرفه می کنند.

مقاله مرتبط : ۷ نوع غذا و گیاه دارویی که با سرماخوردگی مبارزه می کند


  • لیمو : لیمو با داشتن ویتامین سی ، سبب می شود بسیار در درمان بیماری سرماخوردگی موثر باشد. شما می توانید مقداری لیمو را در آب جوش بریزید و کمی به آن زنجبیل یا عسل اضافه کنید.
  • آب نمک : نمک موجب کم شدن میزان التهاب های گلو شده ولی چون قرار دادن نمک بر روی زخم برای ما ازاردهنده و غیرممکن باشد می توان از غرغره آب نمک در گلو استفاده کرد.یک لیوان آب را با نصف قاشق چایی خوری نمک مخلوط نمایید و با توجه به میزان سرماخوردگی آن را تکرار کنید.

کاربران عزیز نظرتان را در مورد پست” چگونه سرماخوردگی را درمان کنیم ؟ ” با ما در قسمت دیدگاه ها در میان بگذارید…


مقاله مرتبط : با شروع فصل سرما از سیر و عسل برای درمان سرما خوردگی استفاده کنید


 

این مطالب را نیز ببینید!

مکعب روبیک هوشمند نیز عرضه شد

گوکیوب با استفاده از تکنولوژی مدرن خواهد توانست معمای حل روبیک را به ما یاد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *