صفحه اصلی / اخبار فناوری / چگونه قهوه خوبی انتخاب کنیم؟

چگونه قهوه خوبی انتخاب کنیم؟

چگونه قهوه خوبی انتخاب کنیم؟ قهوه جز نوشیدنی های خوشمزه ی است که امروزه در سراسر جهان طرفداران زیادی برای خود پیدا کرده است . جالب است بدانید زادگاه اصلی بسیاری از قهوه ها در آفریقا می باشد. ایرانیان نیز از سال های گذشته ، به نوشیدن قهوه عادت کرده اند و در بسیاری از پذیرایی های خود از مهمان ها از آن استفاده می کنند. ولی شاید برای شما هم سوال باشد که از میان قهوه های متعدد چگونه قهوه خوبی انتخاب کنیم؟

روش های انتخاب قهوه خوب

چگونه قهوه خوبی انتخاب کنیم؟ قهوه های که آسیاب شده اند دارای نمونه های ریز و درشت می باشند و شما باید بدانید که کدام نوع برای درست کردن مناسب تر و بهتر است.میزان ریز بودن دانه های قهوه ، به روشی که شما برای دم کردن استفاده می کنید بستگی داشته است و همچنین غلظت قهوه نیز در انتخاب شما دخیل است. عطر قهوه هم علاوه بر موارد گفته شده ، بسیار موثر می باشد.


مقالات مرتبط :

زمانی که می خواهید قهوه انتخاب کنید ، باید توجه داشته باشید که برای قهوه های که می خواهید غلظت ، طعم و عطر بیشتری داشته باشند باید پودرقهوه ریز را انتخاب نمایید . این نمونه پودرهای قهوه برای قهوه های مثل اسپرسو بسیار مناسب هستند. اگر می خواهید قهوه رقیق تری داشته باشید می توانید از پودر قهوه درشت استفاده کنید . این نمونه پودرها برای دستگاههای قهوه ساز و قهوه فرانسه بسیار مناسب هستند.

طعم قهوه از جمله موارد مهمی است که شما باید در انتخاب قهوه خوب به آن دقت کنید. قهوه های طعم دار یا طعم طبیعی را انتخاب نمایید.

نگهداری قهوه

عده ی برای نگهداری قهوه از یخچال و فریزر استفاده می کنند ولی اصلا نیاز نیست و  شما می توانید قهوه را در کابینت نگهداری نمایید تا عطر و طعم آن نیز حفظ شود . البته به دور از گرما و نور باشد. برای نگهداری قهوه در کابینت ، بهترین ظروف ها ،ظرف های سرامیکی دردار هستند.


مقالات مرتبط :

این مطالب را نیز ببینید!

تصاویر جذاب از تماشاگران بازی های فوتبال جام جهانی روسیه ۲۰۱۸

بازی های فوتبال جام جهانی روسیه یکی از رویداد های بسیار جذاب در بهار و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *