صفحه اصلی / اخبار فناوری / چگونه موریانه را از بین ببریم؟

چگونه موریانه را از بین ببریم؟

چگونه موریانه را از بین ببریم؟  موریانه ها از سالیانه گذشته تا کنون سبب شده اند که خسارت های زیادی به کشور وارد شود. آنها به عنوان آفت های هستند که ساختارهای چوبی را مخصوصا در مناطق جنوبی ایران نابود می کنند. گاهی شرایط را به گونه ی تبدیل می کنند که افراد از هر روشی استفاده می کنند تا آنها را برای همیشه از بین ببرند.

یکی از مهم ترین نمونه های موریانه ها ، نوع زیرزمینی هستند که ساختار و حرکات زندگیشان در زیرزمین است. در واقع این حشرات به نوعی زندگی اجتماعی دارند و به صورت معمول در زیرزمین دیده می شوند و تغذیه آنها از مواردی مثل  پالت های چوبی، پالت ها، کُندۀ چوب، انبارهای چوب و … است.

راه های مبارزه با موریانه

چگونه موریانه را از بین ببریم؟ شما باید ساختاری را به وجود بیاورید که شرایط محیطی را برای زندگی موریانه ها نامناسب کنید که در ادامه به آنها اشاره شده است:

  • در اطراف ساختمان ،  زهکش های دور کننده رطوبت را ایجاد کنید که کم کردن رطوبت خاک کمک می کند.
  • همه ی درزها و شکاف ها را با مصالح ساختمانی مقاوم و محکم بپوشانید.
  • هر گونه مواد چوبی که در پیرامون ساختمان وجود دارد را جمع آوری کنید و محیط را کاملا پاکسازی نمایید به نوعی که تا عمق ۵۰ سانتیمتری خاک، هیچ نوع ماده چوبی در زمین وجود نداشته باشد.
  • در زیر زمین ساختمان تهویه مناسب ایجاد کنید و همچنین کف را به صورت مناسب شیب بندی نمایید به گونه ی که آب و رطوبت به خوبی از ساختمان دفع گردد.
  • از موادی که سبب از بین بردن موریانه ها می شوند ( با رعایت نکات بهداشتی) استفاده نمایید.

نکته مهم) امروزه مراکز بسیاری هستند که سم پاشی را به بهترین شکل و با جدیدترین تکنولوژی ها و روشهای روزدنیا برای از بین بردن موریانه ها انجام میدهند. در صورتی که می خواهید از ریشه موریانه ها را از بین ببرید حتما از این شرکت ها و مرکزهای سم پاشی استفاده نمایید.

این مطالب را نیز ببینید!

دانلود اپلیکیشن فیلم نت

اپلیکیشن فیلم نت | بسیاری از افراد در طول یک هفته بخش بسیار زیادی از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *