صفحه اصلی / اخبار فناوری / افزایش سوددهی اپل با وجود کاهش میزان فروش آیفون!

افزایش سوددهی اپل با وجود کاهش میزان فروش آیفون!

افزایش سوددهی اپل | شرکت اپل که به عنوان بزرگ ترین شرکت دنیا شناخته شده است , با فروش محصولات خود توانست رکورد جدیدی در لیست سود دهی ثبت کند. این شرکت در سه ماهه پایانی سال توانست سودی ۲۰.۱ میلیارد دلاری را از آن خود کرد. با ثبت این آمار , شرکت اپل باری دیگر توانست رکورد سوددهی را که دو سال قبل ثبت کرده بود , بشکند. بدون شک یکی از دلایل رسیدن به این رکورد , دو گوشی آیفون ۸ و آیفون ۱۰ می باشد.

هر چند که در سه‌ ماهه‌ اول سال مالی در سال ۲۰۱۸ حدود ۷۷.۳ میلیون آیفون به فروش رسید و این تعداد نسبت به سال قبل کاهش یافته است اما از آن جایی که قیمت گوشی های آیفون بیشتر شده , شرکت آیفون توانسته با فروش تعداد کم تر , سود بیشتری را از آن خود کند. مدیر عامل اپل بیان کرد فروش آیفون ۱۰ بیشتر از انتظار ما بود , فروش این گوشی از ماه نوامبر به صورت بی سابقه ای داشته و تحول عجیبی در بازار گوشی های هوشمند ایجاد کرده است.

افزایش سوددهی اپل

با توجه به این سخنان و آماری که نشان می دهد در سه ماه اول سال مالی ۲۰۱۸ , حدود ۱۳.۲ میلیون دستگاه آی پد به فروش رفته است , این آمار نشان دهنده رشد ۱۳ درصدی درآمد و سوددهی شرکت اپل بوده و از این طریق توانست درآمد خود را به ۸۸.۳ میلیارد دلار برساند. این افزایش فروش توانست کاهش ۵ درصدی فروش محصولات مک را جبران کند. همچنین اطلاعاتی که  کوپرتینونشین‌ ها از فروش محصولات جانبی اپل منتشر کرده است , رشد ۳۶ درصدی محصولاتی از جمله اپل تی وی و اپل واچ هستیم.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

این مطالب را نیز ببینید!

منتظر خبرهایی از گلکسی J6 Plus سامسونگ باشید

گلکسی J6 Plus سامسونگ | کمپانی سامسونگ علاوه بر معرفی گوشی های هوشمند پرچمدار و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *