صفحه اصلی / اخبار فناوری / داستان روز ولنتاین

داستان روز ولنتاین

داستان روز ولنتاین : احتمالاً در مورد چهاردهم فوریه و روز ولنتاین شنیده‌اید؛ ولی روز ولنتاین چه روزی است و تاریخچه آن به کجا باز می‌گردد؟

همه چیز درباره داستان روز ولنتاین

داستان ولنتاین از این قرار است که، در روم باستان فرمانروای این کشور کلودیوس دوم برای آنکه همواره جنگجویان قوی‌ و آماده‌ای در اختیار داشته باشد، ازدواج سربازان را ممنوع کرده بود. در این میان ولنانیوس کشیشی بود که به سربازان کمک می‌کرد و دختران زیبارو را به عقد سربازان در می‌آرود. تا اینکه داستان به گوش کلودیوس رسید؛ و او فرمان قتل ولنتانیوس را صادر کرد. روز چهارده فوریه که به روز ولنتاین معروف است، درواقع روزی است که آن کشیش به قتل رسید.

داستان دیگری که در مورد ولنتاین روایت می‌شود برمی‌گردد به رسمی که رومیان باستان داشتند. این رسم به این شکل بود که، نام دختران را بر روی کاغذهایی می‌نوشتند و آن کاغذها را درون گلدانی قرار می‌دادند. جوانان باید هرکدام یک کاغذ را از درون گلدان خارج می‌کردند و در آن سال نام خارج شده معشوقه آن‌ها و یا به عبارتی ولنتاین آن‌ها بود.

داستان‌های دیگری نیز در مورد روز عشاق نقل شده است. که اغلب از همین دو داستان بالا گرفته شده است. به عنوان مثال روایت می‌شود که سن ولنتاین سربازی رومی بود که توسط امپراتور روم در روز چهارده فوریه کشته شد. دلیل کشته شدن؟ عاشق شدن سرباز بخت برگشته! داستان‌های دیگری که روایت می‌کنند بر می‌گردد به همان رسم خارج کردن نام معشوقه از گلدان ولنتاین. این رسم در ایتالیا در فصل بهار و فستیوالی به همین نام صورت می‌گرفت و جوانان نام معشوقه خود را از گلدان خارج می‌کردند و بعد با آن‌ها به قدم زدن می‌پرداختند. همین رسم در فرانسه و انگلستان نیز به گونه‌ای دیگر صورت می‌پذیرفت.

داستان روز ولنتاین هرکدام از داستان‌های بالا هم که باشد، امروزه به یک رسم بین عاشقان تبدیل شده است. و در سرتاسر جهان به نام روز عشق شناخته می‌شود. ‌

این مطالب را نیز ببینید!

دانلود اپلیکیشن فیلم نت

اپلیکیشن فیلم نت | بسیاری از افراد در طول یک هفته بخش بسیار زیادی از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *