صفحه اصلی / اخبار فناوری / روش های درست شارژ کردن گوشی

روش های درست شارژ کردن گوشی

روش های درست شارژ کردن گوشی : یکی از مهم ترین موضوعاتی که در هر گوشی باید به آن دقت شود ظرفیت باتری و میزان نگهداری شارژ آن است. البته باید بدانید که روش های درست شارژ کردن گوشی را در زمان شارژ کردن بکار بگیرید تا بتوانید طول عمر باتری تان را زیادتر کنید.

نکات ضروری درست شارژ کردن گوشی

اول از هر چیزی باید بدانید که گوشیتان را انقدر بدون استفاده قرار ندهید که شارژ آن به صورت کامل خالی شود و به صفر برسد و در نهایت خاموش شود. قسمت هایی از باتری که در زمان طولانی مورد استفاده قرار نمی گیرند و در درصد ۵ تا ۱۰ آسیب جدی خواهند دید و این امکان وجود دارد که از کار بیوفتد. اگر میخواهید تا زمان خاصی از گوشیتان استفاده نکنید همواره سعی کنید شارژ گوشیتان را بین ۴۰ تا ۵۰ درصد نگه دارید. اگر گوشی تان به دلیل تمام شدن باتری خاموش شود و شما در زمان زیادی آن را شارژ نکنید و همان طور خاموش شده رها کنید ، ممکن است باتری دیگر قابلیت شارژ را نداشته باشد و این قابلیت را از دست بدهد.


مقاله مرتبط : افزایش سرعت شارژ گوشی


آیا می توانیم از هر شارژی برای گوشیمان استفاده کنیم؟

یکی از  روش های درست شارژ کردن گوشی  این است که از شارژری که کارخانه به شما میدهد (در جعبه گوشی وجود دارد) استفاده نمایید چون مطمئن هستید در کارکرد گوشیتان هیچ مشکلی پدید نمی آید. حتی اگر می خواهید از شارژرهای دیگری برای شارژ کردن گوشیتان استفاده کنید باید این اطمینان را حاصل کنید که شارژر مورد نظر اورجینال شرکتی می باشد و با دستگاه تان همخوانی داشته است.هیچ وقت گوشیتان را با شارژهای ارزان قیمت و نامعتبری که در بازار فروخته می شوند شارژ نکنید چون بر اساس گزارش های متعددی که منتشر شده است نشان داده در بسیاری از مواقع این شارژرها در زمان شارژ سبب اتش گرفتن شده اند.


مقالات مرتبط :

پنج راه برای افزایش سرعت شارژ آیفون ها

ترفندهای برای شارژ سریع تر گوشی

رفع مشکل شارژ نشدن گوشی


 

این مطالب را نیز ببینید!

دانلود اپلیکیشن فیلم نت

اپلیکیشن فیلم نت | بسیاری از افراد در طول یک هفته بخش بسیار زیادی از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *