صفحه اصلی / اخبار فناوری / چگونه کانال تلگرام را بلاک کنیم؟

چگونه کانال تلگرام را بلاک کنیم؟

چگونه کانال تلگرام را بلاک کنیم؟ همه ی ما می دانیم که امروزه شبکه های اجتماعی سبب شده اند تا ما بتوانیم روزانه اطلاعات مفیدی در حوزه های مختلف مانند اجتماعی ، اقتصادی و … بدست بیاوریم و استفاده های زیادی از گروه ها و کانال ها می شود ولی گاهی برخی از کانال های ایجاد می شوند که هدفشان تخریب و غیراخلاقی است.

ما روزانه کانال های زیادی را مشاهده می کنیم که به مسائل زشت و غیراخلاقی می پردازند. اما خوشبختانه تلگرام با این گونه کانال ها برخورد می کند و اقدام به بلاک کردن اکانت ها و کانال های دارای محتویات زشت و غیر اخلاقی می نماید. خب ولی سوال اینجاست که با وجود زیاد بودن این کانال چگونه اینکار شدنی است و البته ما چگونه کانال تلگرام را بلاک کنیم؟ راستی اگر به دنبال مقالات آموزشی حوزه تلگرام هستید میتوانید به بخش آموزش تلگرام ما دیدن کنید.


مقاله مرتبط : نصب تلگرام


قابلیت Report در تلگرام

در تلگرام قابلیتی وجود دارد که با عنوان Report  مشهور می باشد که برای مسدود سازی کانال ها و گروه های که برخلاف قوانین عمل می کنند ، مورد استفاده قرار می گیرد .

۱)حالا شما فرض کنید که می خواهید کانال یا گروه غیر اخلاقی را مسدود نمایید.ابتدا وارد کانال شوید و از سه نقطه ی بالا که در سمت راست وجود دارد گزینه ریپورت را کلیک نمایید.

۲)بعد از آن چند گزینه را مشاهده می کنید که با توجه به محتویات درون کانال باید گزارش و ثبت نمایید.

ریپورت کردن کانال و گروه های غیر اخلاقی

گزینه اول : محتویات بیهوده (Spam )

گزینه دوم: خشونت آمیز و دلخراش(Violence )

گزینه سوم : محتویات غیر اخلاقی (Pornography)

گزینه چهارم: موارد مجرمانه دیگری مثل کلاهبرداری و …

نکته مهم

البته فکر نکنید زمانی که شما گزارش می دهید کانال مورد نظر یا گروه مسدود می شود بلکه نیاز است که برای مسدود شدن ، چندین نفر این گزارش را ثبت نمایید تا به وسیله تلگرام کانال مورد نظر از لحاظ محتویات بررسی شود و سپس مسدود سازی آن را انجام بدهد.

آیا مقاله چگونه کانال تلگرام را بلاک کنیم؟ برای شما مفید بود؟

 

این مطالب را نیز ببینید!

هواوی با رشد بسیار بالایی در فروشش روبرو شده است

رشد چشمگیر هوآوی در بازار گوشی های پرچم دار دنیا در نیمه اول سال ۲۰۱۸  …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *