صفحه اصلی / اخبار فناوری / بررسی خودرو لکسوس NX

بررسی خودرو لکسوس NX

همانطور که می دانید برند لکسوس یکی از زیر مجموعه های خودروسازی تویوتا می باشد که تمامی خودروهای اسپرت و کراس اوور این کمپانی تحت این برند عرضه می گردد. در ایران دو مدل NX200 و NX300 موجود می باشد که طراحی فوق العاده لوکس و جذابی دارد. این خودرو برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ در نمایشگاه خودروهای پکن رونمایی شد و در سال ۲۰۱۵ نیز به طور گسترده عرضه شد. لکسوس NX به طورکلی با تویوتا RAV4 در یک پلتفرم طراحی شده است ولی تجهیزات ایمنی، سرگرمی و کمکی های راننده لوکس تر طراحی شده است و از لحاظ نمای خارجی طراحی خودروهای لوکس ساخت BMW را به نمایش می گذارد.

لکسوس

پیشرانه و موتور

این خودرو با دو پیشرانه ی متفاوت، با کدنام های NX300h و NX200t در خیابان های ایران تردد می نماید. مدل NX200t دارای یک پیشرانه ی ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری DOHC و مجهز به ۱۶ سوپاپ و توربو شارژر می باشد که می تواند توانی برابر با ۲۳۵ اسب بخار تولید کند. حداکثر گشتاور تولید در بازه های دور موتور ۱.۶۵۰ RPM تا ۴.۰۰۰ RPM نیرویی معادل با ۳۵۰ نیتوتون متر در اختیار راننده قرار می دهد که به طور استاندارد این نیرو توسط یک گیربکس ۶ سرعته ی اتوماتیک تولید می شود. اگر کمی به این اعداد و ارقام با دقت نگاه کنیم، خواهیم دید که پیشرانه ی این خودرو در حد مطلوبی فعالیت می نماید و می تواند با دیفرانسیل های جلو در ۷.۲ ثانیه و با چهار چرخ متحرک در ۷ ثانیه شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر را فراهم آورد.

لکسوس

لکسوس NX300h نمونه ی هیبریدی این خودرو می باشد که دارای یک موتور ۴ سیلندر خطی ۲.۵ لیتری تنفس بوده و می تواند نیرویی معادل ۱۹۴ اسب بخار برای سرنشینان فراهم آورد. نیروی تولید توسط یک جعبه دنده ی اتوماتیک CVT با امکان تعویض دستی دنده به هر چهار چرخ خودرو انتقال یافته و می تواند در ۹.۱ ثانیه از ۰ کیلومتر به ۱۰۰ کیلومتر برسد و بنابر اعلام کمپانی ژاپنی سازنده ی این خودرو، حداکثر سرعتی که این مدل از NX می تواند برود معادل ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت می باشد.

لکسوس

مصرف سوخت

میزان مصرف سوخت لکسوس NX200t در حالت دیفرانسیل جلو در هر ۱۰۰ کیلومتر ۱۰.۷ لیتر می باشد که این میزان برای مسیرهای شهری اعلام شده است ولی در مسیرهای بزرگراهی در هر ۱۰۰ کیلومتر ۸.۴ لیتر سوخت مصرف می نماید. به طور کلی میزان مصرف سوخت NX200t در سیکل ترکیبی معادل ۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر گزارش شده است که اگر به صورت ۲ دیفرانسیل از این خودرو استفاده شود این اعداد ارقام تغییر کرده و به ترتیب به ۱۰.۷، ۸.۴ و ۹.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر تبدیل می گردد.

اما میزان مصرف سوخت مدل هیبریدی این خودرو یعنی NX300h بالطبع از مدل بنزینی آن کمتر می باشد، اگر چه ممکن است از لحاظ میزان قدرت و شتاب به NX200t نرسد. این خودرو در مسیرهای شهری، در هر ۱۰۰ کیلومتر سوختی معادل ۷.۱ لیتر مصرف می نماید که در مسیر های بزرگراهی این میزان به ۷.۸ لیتر می رسد و به طور کلی میزان مصرف سوخت ترکیبی در هر ۱۰۰ کیلومتر معادل ۷.۶ لیتر می باشد.

به طورکلی تفاوت این دو خودرو از لحاظ پیشرانه و موتور می باشد و از لحاظ امکانات و تجهیزات رفاهی تفاوتی با یکدیگر ندارند و از یک سطح امکانات رفاهی برخوردار هستند.

لکسوس

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

این مطالب را نیز ببینید!

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

اساس دنیای امروز دنیای دیجیتال می باشد که بسیاری از افراد در این عرصه در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *