صفحه اصلی / اخبار فناوری / چگونه جوش صورت را از بین ببریم؟

چگونه جوش صورت را از بین ببریم؟

چگونه جوش صورت را از بین ببریم؟ یکی از مشکلاتی که ممکن است به ناگهانی برای ما اتفاق بیوفتد جوش صورت است. حالا تصور کنید که چند روز دیگر یک قرار مهم دارید ولی صورتتان به یکباره جوش زده و شما برایتان این سوال مطرح می شود که چگونه جوش صورت را از بین ببریم؟

روش های سریع درمان جوش صورت

۱)لیمو ترش: لیمو ترش جز مواردی است که می تواند به سریع خشک شدن جوش های صورت کمک کند و همچنین به عنوان یکی از منابع اسیدی شناخته می شود که کشتن باکتری های پوستی را انجام میدهد. شما می توانید هر شب پیش از اینکه بخوانید یک لیمو ترش را به صورتتان بمالید و صبح روز بعد آن را بشویید. البته دقت کنید اگر پوستتان حساس است باید در مصرف این مواد احتیاط کنید.


مقاله مرتبط: چگونه جای جوش و آکنه را ازبین ببریم ؟ | آیا تاکنون به فوائد پوست موز فکر کرده اید؟!


۲)خمیر دندان : خمیر دندان جز موارد معروفی است که شاید تا به حال نام آن را در درمان جوش صورت شنیده باشید. خمیر دندان می توان به راحتی جوش های صورت شما را کوچکتر و خشک نماید ولی در افرادی که جوش های مزمن یا اکنه دارند موثر نیست. شب ها پس از اینکه مسواک زدید می توانید مقداری خمیر دندان را روی انگشت خود بزنید و بعد روی جوش های صورت بگذارید و صبح آنها را بشوید. برای تسکین پوست فقط از خمیردندان سفید استفاده نمایید.

۳)آسپرین : به علت خاصیت ضد التهابی که دارند علاوه بر درمان جوش می تواند به کم رنگ شدن آنها نیز کمک زیادی داشته باشد. شما می توانید یک ربع از آسپرین را شبها بر روی بخش های دارای التهاب پوستتان قرار دهید و صبح آن را بشویید.

۴)عسل

عسل از دسته مواردی است که خواص متعددی برای آن بیان شده است که یکی از آنها در درمان جوش ها می باشد.علاوه بر اینکه آکنه های پوستی را می کشد می تواند برای درمان عفونت نیز موثر باشد. می توانید از یک توپ نخی کوچک را آغشته به عسل کنید و پوستتان را به وسیله آن ماساژ دهید و صبر کنید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوست شما بماند . اگر میخواهید نتیجه خوبی بگیرید باید در هفته حداقل دو بار اینکار را تکرار کنید.

 


مقاله مرتبط : تاثیرات بسیار مهم روغن نارگیل در زیبایی | تاثیرات بسیار مهم روغن نارگیل در زیبایی

این مطالب را نیز ببینید!

دانلود اپلیکیشن فیلم نت

اپلیکیشن فیلم نت | بسیاری از افراد در طول یک هفته بخش بسیار زیادی از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *