صفحه اصلی / اخبار فناوری / مشخصات فنی جک s5 اتوماتیک

مشخصات فنی جک s5 اتوماتیک

یکی از خودروهای شاسی بلند یا بهتر است بگوییم کراس اوور چینی جک s5 اتوماتیک می باشد که در ایران اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده است زیرا نسبت به سایر خودروهای کراس اوور موجود در بالا قیمت مناسبی دارد. این خودروی چینی در دو مدل مختلف عرضه شده است که تفاوت آن ها تنها در نوع جعبه دنده می باشد (جعبه دنده ی دستی و اتوماتیک). امروز قصد داریم مشخصات فنی جک s5 اتوماتیک را بررسی نماییم تا اگر قصد خرید این خودرو را دارید تفاوت آن را با مدل گیربکس دستی این خودرو مشاهده نمایید.

جک s5 اتوماتیک

جک s5 اتوماتیک

هر دو مدل این خودرو دارای پیشرانه ی یکسانی می باشند و تنها تفاوت جک s5 اتوماتیک و دستی در میزان گشتاور تولیدی آن است که در جعبه دنده ی اتوماتیک حداکثر گشتاور خروجی ۲۶۵ نیوتون متر می باشد ولی در مدل دستی ۲۳۵ نیوتون متر می باشد. این مدل مجهز به یک جعبه دنده ی ۶ سرعته ی اتوماتیک از نوع دو کلاچه می باشد که سرعت تعویض دنده به مراتب بسیار بالاتر از سایر خودروهای دارای جعبه دنده ی اتوماتیک است زیرا در این کیربکس دو کلاچ به منظور قطع و وصل نیروی روی دو محور چرخ دنده های زوج و فرد تعبیه شده است که به صورت مجزا از یکدیگر عمل می کنند.

جک s5 اتوماتیک

میزان مصرف سوخت s5 اتوماتیک کمی با مدل دستی آن تفاوت دارد، به صورتی که در ترافیک های روان داخل شهر در هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۹ لیتر بنزین مصرف می کند و این میزان در ترافیک های سنگین به حدود ۱۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می رسد که این رقم تقریبا بالاست ولی به طور کلی میزان مصرف سوخت این خودرو در بزرگراه با گازدهی ملایم بین ۷.۲ تا ۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می باشد که مناسب به نظر می رسد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

این مطالب را نیز ببینید!

راهنمای جامع انتخاب بهترین تلویزیون های بازار

چگونه می توان یک انتخاب خوب انتخاب کنیم. ویژگی های بسیار کلیدی برای انتخاب بهترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *