صفحه اصلی / اخبار فناوری / علت کم شدن بارش باران و برف در ایران

علت کم شدن بارش باران و برف در ایران

علت کم شدن بارش باران و برف در ایران : با توجه به اینکه امسال میزان بارش برف و باران در ایران کم شده است عده ی زیادی این سوال برایشان به وجود آمده که علت کم شدن بارش باران و برف در ایران چه بوده است  و این روند تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ برای جلوگیری از ادامه این روند چه اقداماتی می توان انجام داد؟

چرا میزان بارش ها کم شده است؟

به گفته احد وظیفه ، با توجه به امارها و ارقام ها ، از اول ماه مهر ۹۶ تا پایان آبان۹۶ به جز استان اردبیل در دیگر استان های کشور با کم بارشی روبرو بوده ایم. او در ادامه این چنین گفته است که میزان بارش های در شروع سال از مقدار بارش های معمول در هر سال پایین تر بوده و چند ماه گذشته در مقایسه با میانگین بلند مدت حدود ۵۳ درصد بارش ها کاهش داشته اند.

علت کم شدن بارش باران و برف در ایران : مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در خصوص اینکه چرا بارش ها کم شده اند و در فصل پاییز با افزایش دما روبرو بودیم این چنین گفت که در فصل تابستان ، الگوی جوی به نوعی بوده که در جوهای بالا یک وا چرخنده جنب حاره ی وجود در خاورمیانه وجود داشته است که سبب می شود شرایط صعود از جو گرفته شود و وضعیت فرو نشینی رخ دهد. این چنین وضعیتی فرصت ایجاد ابر و سامانه بارشی را سلب می کند.

همچنین در ادامه این چنین گفته اند که : واچرخندی که روی جنوب ایران و عربستان قرار گرفته و سبب می شود که سامانه بارشی ایجاد نگردد. در صورتی که باید در فصل پاییز این نوع پدیده ضعیف تر می شد اما امسال از حد نرمال خود این واچرخنده جنب حاره ‌ی قوی تر گردید و طبیعی است که در چنین وضعیتی در کشور شاهد سامانه های بارشی کمتری باشیم.

این مطالب را نیز ببینید!

دانلود اپلیکیشن فیلم نت

اپلیکیشن فیلم نت | بسیاری از افراد در طول یک هفته بخش بسیار زیادی از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *