صفحه اصلی / اخبار فناوری / چگونگی طرح بخشودگی جرائم رانندگی ۹۶

چگونگی طرح بخشودگی جرائم رانندگی ۹۶

چگونگی طرح بخشودگی جرائم رانندگی ۹۶ : نمایندگان مجلس با طرح بخشودگی جرائم رانندگی ۹۶ موافقت نمودند. در ادامه این مطلب در مورد جزئیات این طرح مطالبی ارائه شده است.

توسط نمایندگان مجلس ، طرح بخشودگی جرائم رانندگی سال ۹۶ مورد تایید و موافقت واقع شد.

جزئیات طرح بخشودگی

در چه صورتی جرایم رانندگی بخشوده خواهد شد : این بخشودگی برای مالکان و رانندگانی است  که خوش حساب هستند. در صورتی که مالکان خودرو تا پایان آذرماه ۹۶ اقدام به پرداخت و همچنین تسویه حساب قبض جریمه های رانندگی نموده باشند ، جریمه دیرکرد آنها مبنی بر عدم پرداخت تا پایان سال۹۶ برای آنها بخشیده خواهد شد. ابلاغ این طرح و بخشودگی جرائم در لایجه بودجه سال ۱۳۹۶ قرار گرفته است.


مقاله مرتبط : بخشودگی جرایم رانندگی


این تصمیم در بررسی بخش درآمدی بند(ج) تبصره یازده لایحه بودجه سال۹۶ کل کشور گرفته شده است.

علاوه بر آن مبلغ وصولی که از این محل ها بدست می آید به حساب درآمد عمومی در ردیف مشخص شده جدول شماره پنج این قانون واریز خواهد شد.

چه افرادی شامل این طرح(طرح بخشودگی جرائم رانندگی سال۱۳۹۶) می شوند ؟

همه رانندگان شامل این طرح می شوند و تمامی رانندگانی که نتوانسته اند تا پایان سال ۹۵ برای پرداخت جرائم اقدام کنند نیز شامل بخشودگی دیرکرد جرایم می شوند.

این بخشودگی همه ی جرائمی را شامل می گردد که مشمول ۲ برابری هستند اما جرایمی که به وسیله دوربین صادر می گردد ، فعلا ۲برابر نخواهند شد. همه ی تخلف های که به شکل الصاقی و تسلیمی برای آنها صدور قبض صورت گرفته یا اینکه با سپری شدن ۲ ماه ، دو برابر شده ، شامل بخشودگی می شوند.


مقاله مرتبط :میزان جریمه تخلفات رانندگی


نحوه ی دریافت جرایم رانندگی :

رانندگان می توانند برای دریافت جرائم خود به صورت انلاین اقدام نمایند و بارکد وسیله نقلیه را به سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال نمایند و سپس از جرائم وسیله نقلیه شان آگاه شوند و علاوه بر اطلاع یافتن از جریمه ها ، برایشان شناسه قبض و شناسه پرداختی ارسال می شود که بتوانند برای پرداخت آن ها اقدام کنند.

علاوه بر رانندگان محترم می توانند به سایت راهور ۱۲۰ مراجعه نمایند و از خدمات متنوع استفاده کنند و یا برای اطلاع یافتن از جرائم به مراکز اجرائیات و دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه نمایند تا بتوانند از جرائم شان آگاه شوند.


مقالات مرتبط :

استعلام میزان تخلفات رانندگی

خلافی ماشین با شماره پلاک

راهور ۱۲۰ خلافی خودرو

جریمه طرح زوج و فرد


 

این مطالب را نیز ببینید!

بهترین بازی PS4 را بشناسید

اگر از جمله افرادی باشید که اخبار بازی های منحصر به فرد کمپانی های بازی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *