صفحه اصلی / اخبار فناوری / ۱۴۰ سایت داخلی تنها در یک روز هک شدند!

۱۴۰ سایت داخلی تنها در یک روز هک شدند!

چهارم بهمن ماه سال ۹۶ یکی از تلخ ترین روزها برای سایت های داخلی بود زیرا در این روز ۱۴۰ سایت داخلی به صورت همزمان هک شدند که اغلب آن ها از سایت های پر بازدید بودند که تنها بارگزاری یک فایل متنی با محتویات مسئله دار سبب شد که حساسیت های فراوانی در میان کاربران اینترنتی و اصحاب رسانه ایجاد گردد. بر اساس گزارش سایت های مطلع، مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخداد های رایانه‌ ای که به اختصار ماهر نامیده می شود در طی یک اطلاعیه، جزئیاتی از این اتفاق را شرح داد.

در تاریخ ۴ام بهمن ۱۴۰ سایت ایرانی که بر روی یک سرور مشترک میزبانی می شدند، تنها با یک دسترسی محدود مورد حمله ی هکرها قرار گرفتند و این مسئله سبب شد که یک فایل متنی بر روی تمامی آن ها بارگزاری شود که مشکلات زیادی را در پی داشت.

ماهر درخصوص اقدامات انجام شده در این خصوص گفت:

پس از گزارش رسیده به مرکز ماهر، کارشناسان وارد عمل شده و بررسی های فنی لازم را انجام دادند که همکاری های لازم در این خصوص از سوی سرور میزبان انجام گرفت که مشکل در همان روز برطرف شد.

اکنون بسیاری از سرورهای داخلی ملزم به تجهیز سرورها به دیوار های امنیتی قوی تر شدند و کارشناسان هنوز در حال تحقیق در این خصوص هستند تا شاید ردی از هکرها پیدا کنند.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

این مطالب را نیز ببینید!

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

اساس دنیای امروز دنیای دیجیتال می باشد که بسیاری از افراد در این عرصه در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *