صفحه اصلی / اخبار فناوری / چطور مسواک را عاری از باکتری کنیم؟

چطور مسواک را عاری از باکتری کنیم؟

چطور مسواک را عاری از باکتری کنیم؟ قطعا شما هم می دانید باید از مسواکتان بخوبی مراقبت کنید تا محلی نشود که باکتری ها و میکروب ها بتوانند در آن حضور داشته باشند. گاهی ممکن است با مراقبت های که شما از دندان هایتان انجام میدهید ولی باز هم مشکلاتی مثل بوی بد دهان و درد و … به سراغتان بیاید. شاید راه حل این مشکل به وسیله مسواک و چگونگی نگهداری از آن باشد.

اگر می خواهید مسواک تان را استریل کنید نیازی نیست همیشه وسایل گران قیمت بخرید بلکه کافی است راه کارهای ساده ی را بکار بگیرید تا بتوانید همیشه مسواک تان را تمیز نگه دارید.

مسواک

چطور مسواک را عاری از باکتری کنیم؟

روش های تمیز نگه داشتن مسواک

  1. همیشه باید وقتی مسواک می زنید آن را بر روی حالتی عمودی بگذارید تا آب آن کامل از روی مسواک برود نه اینکه در حالت افقی آن را قرار بدهید. البته این نکته را در نظر  داشته باشید که گذاشتن مسواک در حالت عمودی می تواند سبب شود تا رطوبت برس مسواک به آسانی تبخیر گردد.
  2. مسواک خود را به گونه ی در جا مسواکی بگذارید که با دیگر مسواک ها هیچ تماسی نداشته باشد
  3. بعد از اینکه مسواک زدید برای ۱ تا ۲ دقیقه مسواکتان را زیر شیر آب بگیرید و بعد با محلول دهانشویه قوی بشوید. ولی بعد از آن به خوبی آبکشی کنید تا دهان شویه کاملا از آن پاک گردد.
  4. در هفته ، مسواک را برای یک نوبت در آب جوش بگذارید این کار علاوه بر کشتن میکروب سبب می شود که مسواک شما نرم شود ولی فقط در هفته یک بار این کار را انجام بدهید چون بیشتر ممکن است به مسواک شما آسیب وارد شود.
  5. مسواک را  برای چند دقیقه درون یک کاسه پر از سرکه بگذارید و بعد با آب داغ آبکشی کنید. البته در زمان شست و شو مراقبت دستان خود باشید.

این مطالب را نیز ببینید!

هواوی با رشد بسیار بالایی در فروشش روبرو شده است

رشد چشمگیر هوآوی در بازار گوشی های پرچم دار دنیا در نیمه اول سال ۲۰۱۸  …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *