صفحه اصلی / اخبار فناوری / آشنایی با ۱۰ روش متفاوت برای تمیز کردن اتومبیل

آشنایی با ۱۰ روش متفاوت برای تمیز کردن اتومبیل

آشنایی با ۱۰ روش متفاوت برای تمیز کردن اتومبیل : روش های مختلفی وجود دارد که شما می توانید به وسیله آن ماشین خود را تمیز کنید. در ادامه این پست به برخی از این روشها اشاره شده است.

نحوه تمیز کردن خودرو

  1. اگر می خواهید خودرو شما براق شود می توانید از نرم کننده مو که لانولین داشته است استفاده نمایید.
  2. بعد از باران می توانید شیشه جلوی ماشین خود را با نوشابه تمیز کنید. حباب های نوشابه سبب می شود که جرم ها پاک شوند.
  3. از شیشه شور و جوراب کهنه زنانه برای تمیز کردن چراغ های ماشین استتفاده نمایید.
  4. با دستمال مرطوب بچه، شیشه های اتومبیل را تمیز نمایید.
  5. زمانی که برف پاک کن کثیف باشد به جای اینکه سبب تمیز شدن شیشه ها شود بر خود جای رگه های را باقی می گذارد. برای اینکار باید یک پیمانه آب سرد و ۱ چهارم پیمانه آمونیاک را با یکدیگر ترکیب نمایید و به آهستگی تیغه های لاستیکی برف پاک را بردارید و سپس دو سمت پره را با محلولی که اماده نموده اید ، پاک نمایید و قبل از اینکه در جای خود بگذارید با یک دستمال دیگر خشک نمایید.
  6. یک قوطی پلاستیکی در دار آماده کنید و محلولی مانند فوق اماده نمایید و درون آن بریزید و به زمانی که شیشه ها کثیف شد با یک اسفنج آن را تمیز نمایید و بعد با پارچه ی نرم آن را خشک نمایید. تمیز کردن ماشین
  7. اگر می خواهید خودتان یک محلول خانگی درست کنید باید یک چهارم جوش شیرین را داخل گالن آب ریخته و بعد یک چهارم ¼ پیمانه مایع ظرفشویی را به آن اضافه نمایید و گالن را از آب پر نمایید. سپس در آن را بسته و به خوبی تکان دهید و در جای خود نگه دارید. زمانی که می خواهید استفاده کنید باید ظرف را به خوبی تکان بدهید و یک پیمانه از آن را درون سطل آبی بریزید که ۲ گالن آب گنجاش دارد . آب گرم را اضافه نمایید و به خوبی به هم بزنید. می توانید از این محلول که آماده نموده اید برای شست و شو استفاده کنید.
  8. در بسیاری از جاده های که خاکی هستند روی سطح روغن می ریزند تا کمتر گردوخاک پخش شود برای اینکه این غبار روغن را از روی خودروتان پاک کنید کافی است از خامه تارتار استفاده نمایید. آن را روی شیشه بریزید و بعد با صابون و آب تمیز و خشک نمایید.
  9. همیشه وقتی ماشین را می شوید با یک پارچه نرم آب اضافی را گرفته و بدنه ماشین را خشک نمایید تا هیچ جای آبی روی آن باقی نماند.
  10. هیچ وقت ،ماشین را وقتی داغ است نشوید چون لکه یا رسوب می گیرد.

آشنایی با ۱۰ روش متفاوت برای تمیز کردن اتومبیل : برای تمیز کردن خودرو می توانید از روش های فوق استفاده کنید.

این مطالب را نیز ببینید!

پیش شماره ۰۹۰۱ مال کجاست؟

پیش شماره ۰۹۰۱ مال کجاست؟  حتما برای شما هم پیش آمده که گاهی بر سر کنجکاوی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *