صفحه اصلی / اخبار فناوری / ویدئوهای منتشر نشده ی شما نیز در فیسبوک ذخیره شده است!

ویدئوهای منتشر نشده ی شما نیز در فیسبوک ذخیره شده است!

امسال سال خوبی برای شرکت فیسبوک نبوده است و این شرکت متاسفانه امسال با مشکلات زیادی رو به رو شده است. هنوز چند روز از رسوایی بزرگی لو رفتن اطلاعات شخصی کاربران نگذشته است که خبر از ذخیره اطلاعات و ویدیو های منتشر نشده کاربران داد. این اطلاعات شامل کلیه تماس های دریافتی و گرفته شده و همه sms های مخاطبانی می شد که دارای سیستم عامل اندروید بوده و از برنامه فیس بوک استفاده می کردند.

شکایاتی که از سوی کاربران انجام شده است نشان می دهد تعداد زیادی از ویدیو های این افراد , حتی آن هایی که منتشر نشده اند , از سال ۲۰۰۸ ذخیره شده اند. طبیعتا پس از انتشار چنین خبری سوالات زیادی از شرکت فیسبوک شد و مدیر این شرکت در مصاحبه ای که با خبرنگاران انجام داد ادعا کرد این شرکت از این موضوع بی خبر بوده و پس از آن که این موضوع مطرح شده , پرسنل فیسبوک در حال بررسی این امر هستند , وی افزود در حال حاضر شرکت فیس بوک هیچ گونه اتهامی را در این باره نمی پذیرد و باید منتظر نتایج متخصصان پس از تحقیقاتشان بود.

فیسبوک

این شرکت احتمال داد که این مشکل فقط یک نقص نرم افزاری بوده و مشکل خاصی نیست , اما کاربران که هنوز از دسترسی دیگران به اطلاعات شخصی خود عصبانی هستند این موضوع را پیگیری خواهند کرد چرا که این ویدیو ها , فیلم هایی هستند که هرگز منتشر نشده اند و احتمالا صاحبان آن ها تمایلی نداشتند کسی آن ها را ببیند , در نتیجه ذخیره این فیلم ها توسط فیس بوک بدون شک عصبانیت آن ها را دو چندان می کند. اما چیزی که شرایط را ناگوار تر می کند , دسترسی خریدارانی از جمله کمبریج آنالیتیکا به این اسناد و اطلاعات و فیلم ها است.

فعلا فیسبوک از پاسخ دادن به سوالات طفره می رود و مصاحبه های خود را با بهانه بررسی هایی که توسط کارمندان و متخصصان این شرکت در حال انجام است به تعویق می اندازد اما دیر یا زود پرده از این ماجرا نیز برداشته خواهد شد , آن چه که فیس بوک باید بداند این است که تا کنون سالی توام با بد شانسی های فراوان داشته و باید بسیار محتاطانه تر عمل کند.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

این مطالب را نیز ببینید!

۳۵.۹ میلیون دلار از سهام ساتیا نادلا در مایکروسافت به فروش رسید

ساتیا نادلا | این روزها در شرایط اقتصادی و بحران های جهانی بسیاری از افراد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *