صفحه اصلی / اخبار فناوری / پردازنده اینتل Core i9 ارتباطی بین لپ تاپ و کامپیوترهای دسکتاپ ایجاد خواهد کرد

پردازنده اینتل Core i9 ارتباطی بین لپ تاپ و کامپیوترهای دسکتاپ ایجاد خواهد کرد

کمپانی اینتل یکی از کمپانی های بسیار قدرتمند در زمینه ی تولید سخت افزار های کامپیوتر های رومیزی و دسکتاپ می باشد که مدت های بسیاری است در این عرصه فعالیت می نماید. این کمپانی سال گذشته از یک پردازنده ی اینتل Core i9 برای کامپیوترهای دسکتاپ رونمایی به عمل آورد و از همان زمان نیز مشخص بود که قطعا در آینده برنامه دارد تا این پردازنده را برای لپ تاپ ها نیز عرضه نماید و قطعا لپ تاپ هایی بسیار قدرتمند با این پردازنده متولد خواهند شد.

اینتل Core i9

اساسا لپ تاپ هایی که دارای این نوع پردازنده هستند در رده ی لپ تاپ های مناسب برای طراحی و بازی می باشند. این مدل های فوق العاده Core i9-8950HK نام دارند که می توانند در دمایی پایین تر از ۵۳ درجه سانتی گراد نیز به سرعت ۴.۸۹ گیگاهرتز برسند و در اصل اولین پردازنده های لپ تاپ اینتل هستند که از ۱۲ رشته و ۶ هسته بهره می برند. تمامی این اعداد و ارقام و امکان پذیری آن ها برای گنجاندن در یک لپ تاپ بسیار شگفت انگیز می باشد.

اینتل Core i9

اولین پردازنده ی Core i9 که در لپ تاپ ها بکار برده می شود می تواند تا ۲۹ درصد میزان سرعت لپ تاپ ها را نسبت به قبل افزایش دهد و فعالیت های روزانه را برای افراد بهبود بخشد. حتی لازم به ذکر است که این افزایش سرعت در تدوین ویدئوهای ۴K به ۵۹ درصد نیز می رسد. یکی از موضوعات مهمی که در خصوص این پردازنده وجود دارد این است که به صورت قفل باز در اختیار افراد قرار می گیرد و می توانند این پردازنده را اورکلاک نمایند.

اینتل Core i9

بر اساس ادعای کمپانی اینتل، گویا شرکت های مختلف پس از عرضه ی این لپ تاپ  قصد ارند سیستم های اورکلاک شده ای را به بازار عرضه نمایند که می توانند سرعتی بیشتر از ۵ گیگاهرتز را برای کاربر به ارمغان آورند و این موضوع بسیار شگفت انگیز می باشد. اینتل در کنار پردازنده های Core i9 خود از پردازنده های i7 و i5 نیز رونمایی به عمل آورده است که آن ها نیز با جدیدترین معماری ۱۴ نانومتری، ملقب به Coffee Lake طراحی شده اند.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

این مطالب را نیز ببینید!

هواوی با رشد بسیار بالایی در فروشش روبرو شده است

رشد چشمگیر هوآوی در بازار گوشی های پرچم دار دنیا در نیمه اول سال ۲۰۱۸  …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *