صفحه اصلی / اخبار فناوری / حساسیت فصلی + راههای درمان آلرژی فصلی بهار (عطسه و زکام )

حساسیت فصلی + راههای درمان آلرژی فصلی بهار (عطسه و زکام )

حساسیت فصلی + راههای درمان آلرژی فصلی بهار (عطسه و زکام ) : یکی از مشکلات شایعی است که برای افراد بسیاری وجود دارد، حساسیت است. همه ی افراد لزوما دارای آلرژی نیستند بلکه حساسیت ها بیشتر بصورت ارثی می باشند و از والدین به فرزندان انتقال داده می شوند.برخی از مواد غذایی مثل تخم مرغ، سویا، گندم ،ماهی ها و … می توانند به عنوان عوامل غذایی الرژی شناخته شوند.

برای اینکه الرژی فصلی را درمان کنید می توانید از درمان های خانگی استفاده نمایید که در ادامه به آنها اشاره شده است.

درمان های خانگی حساسیت فصلی

  1. عسل: عسل یکی از بهترین موادی است که به شما کمک می کند تا به درمان الرژی فصلی بپردازید.برای درمان زکام بهاری می توانید روزانه چند قاشق عسل میل نمایید. البته می توانید روزانه سه قاشق چایی خوری از موم عسل نیز بجوید.
  2. گرده زنبور: این گرده از گل های متفاوتی به وجود می آید و یک کیلوگرم عسل شما می توانید مقدار زیادی از این گرده ها را بدست بیاورید.باید گرده زنبور را در روز ۴ بار به اندازه یک قاشق چای خوری مصرف کنید.
  3. ویتامین سی : اگر می خواهید یکی از بهترین درمان ها را برای زکام بهاره بکار بگیرد ، در کنار عسل خام، مصرف ویتامین سی را فراموش نکنید. برای دریافت ویتامین سی از یموترش، پاپایا، فلفل دلمه ای ، توت فرنگی و … استفاده کنید.
  4. گزنه : از مصرف چای گزنه برای درمان آلرژی فصلی بهار استفاده کنید. فراموش نکنید که گزینه به عنوان یک آنتی هیستامینی طبیعی شناخته شده است.
  5. ادویه : در میان ادویه ها برخی به عنوان ضد التهاب شناخته شده اند که می توان به زردچوبه اشاره کرد.شما می توانید با اضافه کردن ادویه های مثل سیر، زنجبیل، ریشه خردل ، فلفل تند،پیاز خاصیت ضد التهابی را به غذاهای خود بدهید و البته طمع خوبی نیز ایجادکنید.

حساسیت فصلی + راههای درمان آلرژی فصلی بهار (عطسه و زکام ) : دقت داشته باشید که راهکارهای دیگری نیز وجود دارد اما در این پست به ساده ترین ها اشاره شده است.

آیا مقاله حساسیت فصلی + راههای درمان آلرژی فصلی بهار (عطسه و زکام ) برای شما مفید بود؟

این مطالب را نیز ببینید!

منتظر خبرهایی از گلکسی J6 Plus سامسونگ باشید

گلکسی J6 Plus سامسونگ | کمپانی سامسونگ علاوه بر معرفی گوشی های هوشمند پرچمدار و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *