صفحه اصلی / اخبار فناوری / درآمد سامسونگ به صورت چشمگیری از فروش قطعات نیمه هادی افزایش یافت

درآمد سامسونگ به صورت چشمگیری از فروش قطعات نیمه هادی افزایش یافت

امسال برای شرکت سامسونگ از نظر مالی , سالی خوب و پر درآمدی است چرا که در سه ماه اول آن , افزایش مالی و درآمد این شرکت بسیار چشم گیر و قابل توجه بوده است. اما بدون شک نمی توان این موفقیت را فقط به خاطر ارائه پرچمدار آن , یعنی گلکسی اس ۹ , دانست. در این چند وقت , قیمت چیپ های حافظه در بازار بسیار افزایش یافته است و همین امر باعث این سود زیاد برای کمپانی سامسونگ شده است. تعدادی از این چیپ ست ها ۵۰ درصد و برخی حتی بیشتر گران شده اند و این منجر شده که سه چهارم درآمد ۱۳.۷ میلیارد دلاری کمپانی سامسونگ که رقمی بسیار بالایی است از طریق چیپ ست های حافظه باشد.

هر چند اعلام شده که قیمت چیت ست های حافظه کم خواهد شد , اما این خود باعث سفارش بیشتر می شود و در کنار آن تولید محصولات لوازم جانبی سبب کسب درآمد بیشتر برای شرکت سامسونگ می شود , به طوری که گلکسی اس ۹ , تنها در ۴۰ درصد از این سود سه ماهه نقش دارد و شرکت سامسونگ این موفقیت را مدیون تجارت نیمه هادی خود است.

البته این سه ماه اول سال فقط برای شرکت سامسونگ خوب و پر بار نبوده , بلکه رقیب همیشگی آن , یعنی شرکت ال جی نیز از نظر مالی بسیار موفق بوده و از طریق فروش واحد های تلویزیونی و لوازم خانگی با کیفیت سودی حدود ۶۷۸ میلیون دلار را برای خود به ارمغان آورده است. تنها شرکتی که برای کسب درآمد بیشتر دست به تنوع زده و در زمینه های دیگر فعالیت می کند فقط سامسونگ نیست , بلکه بسیاری از شرکت های مطرح از جمله شرکت های هوآوی , اپل , سونی و پلی استیشن با عملکرد های زیر ساختی فعالیت زیادی برای افزایش درآمد خود دارند.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

این مطالب را نیز ببینید!

مخفی کردن حالت آنلاین در اینستاگرام

این روزها در نبود پیام رسان تلگرام بسیاری از افراد از اینستاگرام برای برقراری ارتباط …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *