صفحه اصلی / اخبار فناوری / عرضه‌ی آپدیت اندروید ۸.۱ برای گوشی‌های Nokia 5 و Nokia 6

عرضه‌ی آپدیت اندروید ۸.۱ برای گوشی‌های Nokia 5 و Nokia 6

تقریباً بیش‌تر از یک سال است که شرکت فنلاندی Nokia با عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند جدید اندرویدی دوباره پا به زمین رقابت گذاشته است؛ بدنه‌ی آلومینیومی، طراحی شیک و زیبا، استفاده از اندروید خام و بروزرسانی‌های مداوم نوکیا از ویژگی‌های منحصر به فرد این گوشی‌های جدید است.

پرچمدار این شرکت، گوشی Nokia 8، از اولین مدل‌هایی بود که از جدید‌ترین نسخه‌ی این سیستم‌عامل ب هره‌ بود ودیروز به تازگی متوجه شدیم که کاربران گوشی‌های نوکیا در ایران می‌توانند بدون استفاده از نرم‌افزاهای تغییر ip، جدیدترین آپدیت‌ها را به طور مستقیم بر گوشی خود دانلود نمایند؛ حالا اندروید ۸.۱ برای دو گوشی Nokia 5 و Nokia 6 در حال عرضه است. این دو گوشی اولین تجربه‌ی خود از اندروید Oreo را در ماه ژانویه دریافت کرده بودند؛ لازم به ذکر نیست که در بروزرسانی اندروید Oreo، گوشی‌های نوکیا از اولین‌ها بودند.

این آپدیت در حال حاضر در کشورهای هند، تونس و اندونزی برای مدل نوکیا ۵ عرضه شده است؛ لازم به ذکر است که تعدادی از کاربران ایرانی نوکیا ۵ هم روز گذشته توانستند این بروزرسانی جدید را دریافت نمایند، بنابراین این امکان وجود دارد که در سایر کشورها هم در دسترس باشد. در حالی که تاکنون فقط کاربران نوکیا ۶ در هند توانستند بروزرسانی جدید را دریافت کنند. انتظار می‌رود که بروزرسانی جدید در روزهای آینده به کشورهای دیگر هم وارد شود.

حجم بسته‌ی بروزرسانی گوشیا نوکیا ۵ در حدود ۸۶۶.۷ مگابایت است در حالی که حجم بسته‌ی بروزرسانی نوکیا ۶ برابر با ۹۳۳.۸ مگابایت می‌باشد. برای بروزرسانی هر دو مدل باید از شبکه‌ی Wifi استفاده شود. اگر صاحب گوشی Nokia 5 و یا Nokia 6 هستید و هنوز اعلان بروزرسانی را مشاهده نکرده‌اید می‌توانید به مسیر Settings/ Systems/ System Update بروید و به طور دستی آپدیت را دریافت کنید. هم‌چنین بعد از دریافت آپدیت سیستم‌عامل گوشی شما به نسخه‌ی اندروید ۸.۱ و بسته‌ی امنیتی ماه مارس ۲۰۱۸ بروزرسانی خواهد شد.

این مطالب را نیز ببینید!

۳۵.۹ میلیون دلار از سهام ساتیا نادلا در مایکروسافت به فروش رسید

ساتیا نادلا | این روزها در شرایط اقتصادی و بحران های جهانی بسیاری از افراد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *