صفحه اصلی / اخبار فناوری / معایب پیام رسان سروش

معایب پیام رسان سروش

اخیرا در اینترنت خبرهایی مبنی بر فیلترینگ تلگرام منتشر شده است که بسیاری از افراد را پس از مطرح شدن این موضوع به فکر فرو برد که اکنون از طریق چه روشی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند؟! در پاسخ به این سوال وزارت ارتباطات و اطلاعات فناوری یک پیام رسان داخلی به نام سروش را معرفی نمود که بسیاری از افراد را به استفاده از این پیام رسان تشویق می کرد اما گویا این پیام رسان داخلی معایب بسیار زیادی دارد که واقعا هیچ یک از کاربران نباید از این پیام رسان استفاده کنند که در ادامه این معایب را برایتان شرح خواهیم داد. راستی  امنیت پیام رسان سروش چقدر است؟

معایب پیام رسان سروش : کپی کاری از سایر پیام رسان های خارجی

نکته جالب اینجاست که اپلیکیشن سروش در کنار موضوعاتی که مطرح می شود با توجه به ابزار های در دسترس خود  اینترنت رایگان پیام رسان سروش تا پایان ! در اختیار کاربرانش قرار خواهد گرفت . یکی از مسائلی که بسیار بد می باشد در طراحی اپلیکیشن مسئله ی کپی کاری است و در این زمینه نیز داشتن ux مشابه مسئله ای ندارد ولی نه اینکه حتی تمامی شکل و شمایل نرم افزار یک کپی از سایر نرم افزارهای خارجی باشد! این اتفاق رسما یک کپی کاری علنی است. در این پیام رسان تراز بندی متون دارای چینش چپ به راست (ltr) می باشد و با تراز بندی فارسی که یه صورت چپ به راست (rtl) می باشد، تفاوت دارد.


مقالات مرتبط : پیام رسان سروش چیست


لوگوی مورد استفاده برای کانال ها نیز دقیقا مشابه با لوگویی است که در تلگرام استفاده شده است و این مسئله حتی در خصوص نام و تعداد اعضای کانال ها نیز تکرار شده است و تمامی آن ها یک کپی از تلگرام می باشند و هیچگونه خلاقیتی در آن دیده نمی شود.

پیام رسان سروش

  • ضعف سرور و کند بودن پیام رسان

در بارگزاری چت ها و مطالبی که در کانال ها قرار گرفته است سرعت بسیار کمی احساس می گردد و اصلا با تلگرام قابل مقایسه نیست.

  • طراحی نامناسب

تم پیش فرضی که در این پیام رسان استفاده شده است، رنگ پس زمینه ی چت ها شباهت بسیار زیادی با رنگ پس زمینه ی خود پیام رسان دارد و همین موضوع سبب اشتباه کاربر در شناخت لایه های مختلف می گردد.

پیش نمایش اولیه ی تصاویر نیز اصلا خوب طراحی نشده است و نسبت به تلگرام پیش نمایش تصاویر حجم بیشتری را مصرف می کنند.

  • عدم توجه به حریم خصوصی کاربران

در این پیام رسان کاربر بسیار محدود می باشد و آزادی بیان در سروش معنایی ندارد و تمامی پیام ها کنترل می گردند که این موضوع نظر اصلی کاربران می باشد و بسیاری از کاربران به همین دلیل تمایلی به استفاده از این اپلیکیشن ندارند.

راستی دیدگاه شما در مورد امنیت پیام رسان سروش چیست ؟ از دیدگاه شما این اپلیکیشن می تواند به عنوان جایگزین تلگرام استفاده کرد؟

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

 

این مطالب را نیز ببینید!

۳۵.۹ میلیون دلار از سهام ساتیا نادلا در مایکروسافت به فروش رسید

ساتیا نادلا | این روزها در شرایط اقتصادی و بحران های جهانی بسیاری از افراد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *