صفحه اصلی / اخبار فناوری / آیا کوکاکولا مسئول دیابت و چاقی است؟

آیا کوکاکولا مسئول دیابت و چاقی است؟

آیا کوکاکولا مسئول دیابت و چاقی است؟ امروزه استفاده از نوشابه به قدری زیاد است که دیگر در کمتر سفره ی دیده نمی شود. بارها از طریق رسانه ها و روش های دیگر اطلاع رسانی شده است که نوشابه از پر ضررترین محصولات به شمار می رود و باید برای جلوگیری از آسیب ها برای همیشه مصرف آن کنار گذاشته شود.

اخیرا توسط سازمان مدافع حقوق مصرف کنندگان ، کوکاکولا به عنوان یک نقش اساسی در افزایش چاقی و دیابت شناخته شده است تا جایی که تبلیغ های آنها را غیرمسئولانه یاد می کنند.

کوکاکولا باعث چاقی می شود

یکی از اعضای دیده بان مواد غذایی،اولیور هویتسینگر، اینگونه گفته است که “کوکاکولا بهتر از هر شرکتی دیگر می داند که در میان جوان ها باید از این کالا یک تصویر مثبت را به وجود بیاورد.

در گزارش دیده بان این گونه نوشته شده که این نوشابه ها به عنوان نوشابه های بیماری زا می باشند و تبلیغات آنها غیرمسئولانه می باشد. آنها از تبلیغ این شرکت در اینترنت و تلویزیون که موجب جذب کودکان و نوجوان ها می شود ، انتقاد می کنند و از شرکت کوکاکولا خواسته اند تا دیگر تبلیغات بر این اساس را انجام ندهد.

به عقیده اولیور هویتسینگر ، کودکان و نوجوان ها تقریبا نمی دانند که یک لیوان از این نوشیدنی ها تا چه میزان بر چاقی و اضافه وزن موثر است و تا چه میزان خطر مبتلا شدن به دیابت را افزایش خواهد داد.

در گزارش دیده بان اینگونه دیده می شود که مصرف شکر شهروندان المانی بیشتر از انچه است که سازمان بهداشت اعلام کرده است و خواسته اند تا مالیات نوشابه های که بیش تر از حد شیرین هستند افزایش داشته باشد.البته بعد از آن شرکت کوکاکولا واحد المان گفته ، بحث افزایش وزن مربوط به مواد مختلفی می باشد که نمی توان تنها یک مورد را مقصر آن دانست.

آیا کوکاکولا مسئول دیابت و چاقی است؟ در هر صورت با توجه به آگاهی ما از ضررها و زیان های نوشابه کوکاکولا دیگر وقت آن رسیده تا با نوشیدنی های مضر خداحافظی کنیم.

این مطالب را نیز ببینید!

۳۵.۹ میلیون دلار از سهام ساتیا نادلا در مایکروسافت به فروش رسید

ساتیا نادلا | این روزها در شرایط اقتصادی و بحران های جهانی بسیاری از افراد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *