صفحه اصلی / اخبار فناوری / انتشار فایل منیجر دهه ی ۹۰ برای ویندوز ۱۰

انتشار فایل منیجر دهه ی ۹۰ برای ویندوز ۱۰

شرکت مایکروسافت که یکی از فعال ترین شرکت ها در زمینه تکنولوژی , تولید لپ تاپ , گوشی های هوشمند و انواع محصولات نرم افزاری و سخت افزاری می باشد , این شرکت بزرگ اخیرا از اقدام و فعالیتی جدید خبر داده است. کمپانی بزرگ مایکروسافت تصمیم گرفته است , کد های سورس که جزو اولین کد های فایل منیجر ویندوز بودند را بازنویسی کرده و قصد انتشار آن ها را دارد , نکته بسیار جالب درباره این کد ها این است که قدمت نسخه اولیه آن ها به ۲۸ سال قبل باز می‌ گردد.

این تقریبا زمانی است که ویندوز ۳.۰ تازه وارد بازار شده بود. در آن دوران فایل منیجر که یکی از قدیمی ترین محصولات مایکروسافت است , بهترین گزینه ای بود که می توانستیم برای خلاص شدن از MS – DOS برای مدیریت فایل ها از آن استفاده کرد. با استفاده از فایل منیجر قدیمی می شد اقداماتی از جمله جست و جو در فایل های , کپی کردن یک عکس یا هر فایلی از یک درایور در دارایو دیگر ، پاک سازی اطلاعات و جابجایی را انجام داد. هر چند امروزه برنامه‌ ها و نرم افزار های زیادی برای انجام این کار ها وجود دارد اما نصب این فایل منیجر بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر خود بسیار جالب بوده و یاد آور خاطرات گذشته است.

افرادی که به داشتن این فایل منیجر علاقه دارند و می خواهند این برنامه را در سیستم خود اجرا کنند , باید برای دریافت آن و دسترسی به کد های سورس آن به وب سایت گیت ها رفته و تمامی اطلاعات مورد نیاز خود برای دریافت این برنامه را به دست بیاورند. کریگ ویتنبرگ یکی از رئیس های سابق مایکروسافت است , از سال ۲۰۰۷ که ویندوز NT 4 عرضه شده است این کد ها را برداشته و تا به امروز آن ها را حفظ کرده است.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

این مطالب را نیز ببینید!

تلویزیون اینستاگرام | IGTV اینستاگرام چیست ؟

تلویزیون اینستاگرام | IGTV اینستاگرام | اینستاگرام در همین اواخر شرایط بسیار متفاوتی را برای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *