صفحه اصلی / اخبار فناوری / فیروز نادری کیست؟

فیروز نادری کیست؟

فیروز نادری کیست؟ فیروز نادری یکی از دانشمندان فضایی است که در تاریخ ۵فروردین ۱۳۵۲ در شیراز متولد شده است.او هنوز ۴ سال بیشتر نداشته که پدر و مادرش از یکدیگر جدا می شوند. او اوایل زندگیش را در شیراز سپری کرده است و پس از آن به پایتخت مهاجرت نموده و فارغ التحصیل لیسانس مهندسی برق در دانشگاه آیالتی آیووا و فوق لیسانس و دکترای الکترونیک از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی می باشد.

مدیریت بخش اکتشافات منظومه شمسی در ناسا بر عهده فیروز نادری می باشد. در ادامه این پست مختصری در رابطه با بیوگرافی فیروز نادری را مطالعه می نمایید.

بیوگرافی

دکتر نادری حدود ۳۷ سال در ناسا ، وظیفه های متفاوتی را برعهده داشته است. پیوستن دکتر به «آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا» (JPL) در سال ۱۹۷۹ رخ داده است. او در این مدت در زمینه های متفاوتی مثل مدیریت برنامه و پروژه ی سامانه‌های ارتباط ماهواره‌ای، توسعه‌ی فناوری، رصدهای اخترفیزیکی و … فعالیت داشته است.

شروع همکاری دکتر با ناسا از حدود ۲۶ سال پیش بوده است و در این زمان همانطور که اشاره کرده ایم فعالیت های متفاوتی داشته است.در سال ۱۳۷۹ به دلیل های مختلفی که در چندین ماموریت سازمان فضایی ناسا در پاتاب فضاپیما به سوی مریخ ، با شکست های روبرو شد ولی به مدیریت برنامه های اکتشافات مریخ منصوب گردید. او بعد از ۴ سال ،۳ ماموریت مهم را با موفقیت انجام نمود.

بیوگرافی فیروز نادری

در فوریه ۲۰۱۶ ، سازمان ملی هوانوردی و فضایی یکی از خرده سیاره های که پیشتر با عنوان  (۵۵۱۵) ۱۹۸۹ EL1  معرفی شده بوده را به افتخار دکتر به مایکل نادری دانشمند ایرانی الاصل تعویض نمود.

فیروز نادری کیست؟ نادری در فوریه ۲۰۱۶ پس از ۳۶ سال فعالیت در ناسا تصمیم گرفت تا بازنشسته شود و در نامه ی با دیگر همکاران خود خداحافظی کرد. در این نامه این گونه نوشته بود که ۳۶ سال پیش از اینکه به ناسا بپیوندم ،در این فکر بودم که تا زمانی که شور و اشتیاق داشته باشم در اینکار باقی بماند ولی روزی که احساس کنم اشتیاقم کم شده آن را ترک می کنم.اکنون پس از گذشت ۳۶ سال نه تنها شوقم کم نشده بلکه عشق به کارم زیادتر شده است ولی با این حال فکر می کنم هم اکنون زمان خوبی است که مشعل را به کسی دیگر در اینکار بدهم.

دکتر فیروز نادری بارها در زمان کاری خود ، افتخارات متعددی را دریافت کرده بود که مدال خدمات برجسته ، یکی از پر افتخارترین آنها بوده است و به عنوان یک فرد باتاثیر در ایالات متحده آمریکا  انتخاب شده است.

حضور در اسکار ۲۰۱۷

زمانی که ترامپ به عنوان رئیس جمهور امریکا انتخاب گردید و  این قانون را وضع کرد که ایرانیان نمی توانند به خاک آمریکا بروند و اصغر فرهادی نامزد دریافت اسکار برای فیلم فروشنده ، از رفتن به آنجا امتنا کرد ، دو نفر از افتخارات ایران به نام انوشه انصاری و فیروز نادری به نمایندگی از او اسکار بهترین فیلم خارجی را دریافت کردند.

فیروز نادری

سرگرمی های دکتر فیروز نادری

آنگونه که دکتر می گوید از بودن در کنار خانواده در کالیفرنیا بسیار لذت می برد و دوست دارد که مسابقه های ورزشی را مشاهده کند.او به برخی از سایت ها نیز برای مشاهده خبرها سر می زند و آنها را دنبال می کند.البته او می گوید که تماشای مسابقات باشگاه بسکتبال «لس آنجلس لیکرز»  را نیز می پسندد.

برخی از افتخارات و جوایز دکتر فیروز نادری شامل موارد زیر می باشد:

  • مدال رهبری برجستهٔ ناسا
  • برنده بالاترین جایزه ناسا با عنوان مدال خدمت متمایز
  • برندهٔ جایزهٔ لیبرال در سال ۲۰۰۴
  • دریافت مدال افتخار جزیره الیس در سال ۲۰۰۵
  • جایزهٔ درجه دو ویلیام راندولف لاولیس از جامعهٔ فضانوردی آمریکا (AAS) در سال ۲۰۱۰

آنگونه که گفته شده ، دکتر قرار است تجربه های خود را در زمینه های دیگری نیز بکار بگیرد و می خواهد به راهنمایی های جوان های بپردازد که می خواهند حرفه ی وی را شروع کنند.

 

این مطالب را نیز ببینید!

تلویزیون اینستاگرام | IGTV اینستاگرام چیست ؟

تلویزیون اینستاگرام | IGTV اینستاگرام | اینستاگرام در همین اواخر شرایط بسیار متفاوتی را برای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *