صفحه اصلی / اخبار فناوری / فرانسوی ها به دلیل مسائل امنیتی از تلگرام استفاده نخواهند کرد

فرانسوی ها به دلیل مسائل امنیتی از تلگرام استفاده نخواهند کرد

وزاری دولت فرانسه و ریاست جمهوری این کشور اعلام کرده اند که هیچ یک از پیام رسان های خارجی نظیر تلگرام و واتساپ که در داخل کشور فرانسه سروری ندارند، مورد استفاده قرار نخواهند گرفت و این موضوع به دلیل نگرانی های امنیتی است که در این مدت برای این پیام رسان ایجاد شده است و بسیاری از افراد از این مسئله نگران هستند. بر اساس گفته های سخنگوی وزارت دیجیتال فرانسه قصد دارند یک پیام رسان رمزگذاری شده طراحی نمایند که امکان رمزگشایی آن توسط روسیه و ایالات متحده وجود نداشته باشد.

ایشان در ادامه ی صحبت های خود گفتند که ما نگران رخنه های اطلاعاتی احتمالی همانند اتفاقی که در فیسبوک افتاد، هستیم و باید کنترل اوضاع را بر دست بگیریم. هم اکنون بیست تن از مقامات فرانسه و برخی از کارکنان ارشد غیر نظامی این دولت در حال بررسی پیام رسان فرانسوی جدید می باشند که در نهایت برای تمامی کارکنان تا تابستان سال جاری اجباری خواهد شد و در آخر به دست مردم فرانسه خواهد رسید.

این موضوع از جایی نشات گرفته است که هیچ یک از پیام رسان های پرطرفدار و محبوب، همانند واتساپ یا تلگرام سرور فرانسوی ندارند و همین موشوع سبب ایجاد نگرانی در خصوص احتمال جاسوسی اطلاعات مقامات فرانسوی شده است. اما یک موضوع جالب وجود دارد و این است که تلگرام یکی از پیام رسان های محبوب ریاست جمهوری فرانسه می باشد و ایشان بیشتر اوقات و به خصوص اوایل صبح از این پیام رسان استفاده می کنند و حتی بسیاری نمایندگان حزب ایشان نیز برای تبادل اطلاعات خود از تلگرام استفاده می نمایند.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

این مطالب را نیز ببینید!

تعداد کاربران تلگرام به چه میزان کاهش داشته؟!

کاهش تعداد کاربران تلگرام | یکی از اعضای نظارت مجلس در شورای عالی فضای مجازی، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *