صفحه اصلی / اخبار فناوری / پیگیری مرسولات پستی با کد ملی

پیگیری مرسولات پستی با کد ملی

پیگیری مرسولات پستی با کد ملی : حتما برای شما هم پیش آمده که منتظر دریافت یک مرسوله پستی مثل مرسوله های اسناد اداری، گواهینامه، نظام وظیفه و … باشید و زمان زیادی را انتظار بکشید که این مورد شما را چند برابر نگرانتر خواهد کرد. در چنین شرایطی تنها کاری که به ذهن بیشتر ما ورود پیدا می کند مراجعه به دفاتر پستی می باشد که البته شاید در زمان باشد که آنها نتوانند به شما پاسخگو باشند پس می توانیم به سراغ استفاده از خدمات الکترونیک و مدرن برویم.

استفاده از خدمات الکترونیک به ما کمک می کند تا در هر ساعت از شبانه روز که باشیم در مورد مرسوله های خودمان اطلاعات دقیقی را بدست بیاوریم و البته یکی از سریع ترین و مطمئن ترین راه ها شناخته می شود.

سیستم رهگیری مرسوله پستی

یکی از وب سایت های پر کاربرد در زمینه پیگیری مرسوله های پستی می باشد که شما می توانید به آسانی از آن استفاده نمایید. برای اینکه مرسوله هایتان را رهگیری کنید باید به وب سایت مذکور مراجعه نمایید و سپس از آن شماره مرسوله تان را تایپ نموده و در نهایت بر روی گزینه جستجو کلیک نمایید.

توجه داشته باشید که شما وقتی یک بسته یا نامه را به شکل “پیشتاز” برای یک مرکز یا شخص ارسال می کنید به شما یک شماره بارنامه تحویل داده می شود که ده تا بیست رقمی می باشد. البته اگر مرسوله خارجی باشد این کد ۱۳ رقمی خواهد بود. آدرس اینترنتی سیستم رهگیری مرسوله پستی : http://itemtracking.post.ir

سیستم رهگیری مرسوله پستی

پس از جستجو شما می توانید تاریخ و زمان و رویدادها مرتبط با آن را مشاهده نمایید و در صورتی که بسته شما به دست مرکز یا شخص مورد نظر رسیده باشد می توانید اطلاعات مرتبط با آن را در قسمت رویدادها ببینید.

دقت داشته باشید اگر به جزئیات بیشتری در رابطه با مرسوله خود نیاز دارید می توانید از گزینه ی زرد رنگ (مشاهده جزئیات کامل مرسوله ) استفاده نمایید.پس از اینکه این گزینه را کلیک کردید جزئیات بیشتر در پایین صفحه برای شما نشان داده خواهد شد.

سامانه رهگیری مرسوله های سازمانی

پیگیری مرسولات پستی با کد ملی :  اگر می خواهید مرسوله های سازمانی خودتان را پیگیری کنید می توانید از سامانه مذکور استفاده نمایید. دقت داشته باشید که پیگیری مرسولات پستی با کد ملی در این سامانه فقط به گواهینامه ، نظام وظیفه اختصاص داشته است. با توجه به نوع مرسوله ی شما باید اطلاعات مرتبط را وارد نمایید و سپس از گزینه ی جستجو استفاده نمایید.

آدرس اینترنتی رهگیری مرسوله های سازمانی : http://najatracking.post.ir/SaipaSearch.aspx

شناسنامه خودرو : اگر می خواهید شناسنامه خودرو تان را رهگیری کنید باید وارد وب سایت شده و نوع سند را شناسنامه خودرو انتخاب نمایید و در قسمت زیرین شماره پلاک خودروتان را وارد کنید و در نهایت پس از تایپ اعداد کنترلی گزینه ی جستجو را کلیک نموده تا نتایج برای شما نشان داده شود.

کارت خودرو : برای کارت خودرو باید پس از انتخاب نوع سند به کارت خودرو ، شماره پلاک خودروتان را وارد کنید و بعد اعداد کنترلی را وارد نموده و جستجو را کلیک نمایید.

اسناد موتور سیکلت : برای پیگیری اسناد که به موتور سیکلت مربوط می شود باید شماره پلاک موتور را وارد نمایید.

گواهینامه : شما می توانید به وسیله این گزینه با استفاده از شماره کارت ملی تان رهگیری را انجام بدهید. فقط کافی است پس از انتخاب نوع سند به گواهینامه در کادر مربوطه شماره کارت ملی تان را وارد نمایید و سپس اعداد کنترلی را صحیح تایپ نمایید و گزینه ی جستجو را کلیک نمایید.

نظام وظیفه : این گزینه هم مانند گواهینامه به وسیله شماره ملی پیگیری می گردد .

دیوان عدالت اداری : اگر می خواهید مرسوله های مرتبط با دیوان عدالت اداری پیگیری نمایید باید از شماره پرونده تان استفاده نمایید.

فراموش نکنید که روش های دیگری نیز وجود دارد که در این پست به ۲ مورد از سامانه های مورد نظر اشاره شده است.

حتما مقالات زیر را هم مطالعه کنید :

راهنمای کامل پیگیری مرسولات پستی

این مطالب را نیز ببینید!

منتظر خبرهایی از گلکسی J6 Plus سامسونگ باشید

گلکسی J6 Plus سامسونگ | کمپانی سامسونگ علاوه بر معرفی گوشی های هوشمند پرچمدار و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *