صفحه اصلی / اخبار فناوری / پس از گذشت مدت ها ویندوز ۱۰ از ویندوز ۷ در بازار پیشی گرفت

پس از گذشت مدت ها ویندوز ۱۰ از ویندوز ۷ در بازار پیشی گرفت

بازگشت مدتی بالاخره ویندوز ۱۰ توانست اختیار بازار را در دست بگیرد و به ویندوز محبوب در بازار تبدیل شود. طبق گزارشات due trusted 2018 access این ویندوز که ویندوز ۱۰ منظور است، توانسته سهمی حدود ۲۷ درصدی سال پیش را به ۴۷ درصد در سال ۲۰۱۸ برساند و این موضوع بیانگر این مطلب است که آخرین سیستم عامل ویندوز این کمپانی در حال تصاحب سایر سیستم عامل های قبلی است.

سیستم عامل ویندوز ۷ که بسیار محبوب است از سهم ۶۵ درصدی در سال گذشته به سهم ۴۴ درصدی خود در این سال رسیده است که همین موضوع نشانگر افت و پایان برای این سیستم عامل است و مایکروسافت تصمیم گرفته تا پشتیبانی از این سیستم عامل را در ژانویه ۲۰۲۰ تمام کند. آمار نشان می دهد که مراکز الکترونیکی و عمده فروشی ها ، سازمان ها و ادارات سیستم عامل خود را به سیستم عامل ویندوز ۱۰ ارتقا داده اند ولی مراکز بیمه و حمل و نقل، ذخیره سازی کم ترین آمار را در تغییر به این سیستم عامل را داشته اند.

ویندوز 10

مایکروسافت با اینکه سهم خود را در بازار بیشتر کرده اما با کاهش سه درصدی سهم خود نتوانسته سال خوبی را داشته باشد. مایکروسافت در سال گذشته ۶۸ درصد سهم داشته و امسال به ۶۵ درصد رسیده است و اپل از ۲۷ به ۳۰ رسیده است و اپل در دنیای موبایل هم توانسته سهم خود را ۲ درصد بیشتر کند و این سیستم عامل را به سهم ۱۲ درصدی برساند.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

این مطالب را نیز ببینید!

تصاویر جذاب از تماشاگران بازی های فوتبال جام جهانی روسیه ۲۰۱۸

بازی های فوتبال جام جهانی روسیه یکی از رویداد های بسیار جذاب در بهار و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *