صفحه اصلی / اخبار فناوری / ایرانداک | دانلود پایان نامه از ایرانداک

ایرانداک | دانلود پایان نامه از ایرانداک

ایرانداک | دانلود پایان نامه از ایرانداک : یکی از اصلی ترین دغدغه های که دانشجویان در زمان تحصیل خود داشته اند ،تهیه پایان نامه است. پایان نامه را می توانیم یک نوشتاری بدانیم که موضوعی را مورد بررسی قرار میدهد و سپس با تجزیه و تحلیل های متفاوت و آزمایش ها می تواند جوابیه را برای آن اماده نماید. تهیه پایان نامه و نوشتن آن قطعا کار ساده ی نیست و با توجه به موضوع هر پایان نامه نیاز است که فرد متخصص و تحصیل کرده در همان رشته، نوشته شود.

ایرانداک «پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران»

ایرانداک یا «پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» که از سال ۱۳۴۷  با نام “مرکز اسناد ایران ” شناخته اند ، پایه گذاری شده است. البته در سال های مختلف آن را با نام های دیگری نیز می شناختند که در ادامه به آنها اشاره شده است:

  • یکم مهرماه سال ۱۳۴۷ : مرکز اسناد ایران
  • سال ۱۳۵۰ : مرکز مدارک علمی ایران
  • سال ۱۳۷۰ : مرکز اطلاعات و مدارک علمی ایران
  • سال ۱۳۸۴ : پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران

این پژوهشگاه را که با نام ایرانداک می شناسند که “داک” بر گرفته از کلمه “documentation” به معنی تکیه گاه در زبان فارسی می باشد و البته می توان آن را چوبی معنی کرد که بر روی آن در و دیوارهای ساخته می شود. در واقع ایرانداک تعبیری از گنج دانش است که با شعار “«به‌ از گنج دانش به گیتی کجاست»” به میدان آمده است.

کتاب های دیجیتال ایرانداک

این پژوهشگاه ماموریت بنیادینی دارد که بر پایه اساس نامه و برنامه استراتژیک می باشد و هر گونه پژوهش ، اطلاع رسانی ،آموزش ها و همکاری های که صورت می گیرد در زیر نظر هیئت امنا و سازمانی بوده که وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری است.

معرفی ” ایرانداک “

پژوهش های که در ایرانداک صورت می گیرد به وسیله افرادی می باشد که جز پژوهشگران یا عضو هیئت علمی در پژوهشکده ها و آزمایش های آن می باشد نتایج این پژوهش ها به صورت مقاله ، کتاب، نشریه ، گزارش و … در اختیار کاربران قرار می گیرد. یکی دیگر از دستاوردهای پژوهش در ایرانداک ، پژوهش نامه مدیریت و پردازش اطلاعات است که در سال ۹۴ به عنوان تنها نشریه برگزیده ملی شناخته شده که در سال ۱۳۵۱ انتشار داده شده است.

از خدمات دیگری که توسط ایرانداک صورت می گیرد می توانیم به برگزاری همایش سالیانه مدیران فناوری اطلاعات اشاره نمایید که به وسیله آخرین دستاوردهای فناوری اطلاعات کشور و جایزه ملی فناوری اطلاعات برتر صورت گرفته است. از سال ۱۳۵۰ ، بسیاری از خدماتی که توسط این مرکز پژوهش صورت می کیرد به جامعه علمی کشور ارائه شده است.

ایرانداک-سامانه ها

نهاد هماهنگ کننده همکاریهای اطلاع رسانی در ایران

ایرانداک| دانلود پایان نامه از ایرانداک : ایرانداک از سال ۱۳۴۸ طرح امانت را بین کتابخانه شروع کرده است و می توان گفت اساس و نهاد هماهنگ کننده نهادهای هماهنگی و همکاری های اطلاع رسانی می باشد و در سال ۱۳۷۴ نیز طرح عضویت فراگیر کتابخانه یا طرح غدیر را اجرا نموده است. در ایرانداک منابع علمی خارجی دانشگاه ها و همچنین پژوهشگاهها فراهم می شود. این نهاد با نهادهای جهانی اطلاع رسانی نیز همکاری های داشته است که می توانیم به “ایفلا” و “ترم نت” اشاره نماییم. (طرح غدیر یکی از طرح های ایرانداک است که برای دسترسی مستقیم به منابع کتابخانه‌های زیرپوشش آماده شده و به اجرا در آمده است).

افرادی که زیر پوشش هستند و قصد دارند از منابع موجود در کتابخانه استفاده نمایند، می توانند از مکانی که به عنوان مبدا برایشان مشخص شده، کارت عضویت دریافت نمایند و همچنین چند کارت امانت بگیرند و در این طرح عضو شوند. زمانی که افراد کارت داشته باشند می توانند به کتابخانه های مقصد بروند و از تمامی خدمات در همان مکان استفاده نمایند و با ارائه هر کارت امانت ، یک کتاب قابل امانت را دریافت کنند و به امانت بگیرد.

این مطالب را نیز ببینید!

تصاویر جذاب از تماشاگران بازی های فوتبال جام جهانی روسیه ۲۰۱۸

بازی های فوتبال جام جهانی روسیه یکی از رویداد های بسیار جذاب در بهار و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *