صفحه اصلی / اخبار فناوری / متهم شدن هوآوی به جاسوسی در استرالیا

متهم شدن هوآوی به جاسوسی در استرالیا

یکی از خبرهایی که اخیرا از سوی ایالات متحده و کشورهای دیگر منتشر می گردد حاکی از آن است که کمپانی چینی هوآوی در این کشورها وضعیت خوبی ندارند و سعی دارد با چنگ و دندان خود را در این کشورها حفظ نماید. جدیدا مقامات استرالیا نیز در طی یک نامه به کمپانی هوآوی ادعا کرده اند که فعالیت های این کمپانی در خصوص تولید لوازم چینی، ریسک امنیتی بسیار زیادی دارد و همچنین ممکن است به روابط میان استرالیا و چین آسیب برساند.

از سوی دیگر مقامات این کمپانی چینی سعی دارند به هر طریق ممکن رضایت سیاستمداران این کشور را جلب نمایند. اکنون به نظر می‌ رسد که کمپانی هوآوی دیگر نخواهد توانست در زمینه ی ارتباطات موبایلی ۵G کشور استرالیا فعالیت نماید و تجهیزاتی از این قبیل را برای دولت این کشور فراهم نماید. این موضوع به همین دلیل است که این کشور می‌ ترسد که یک کمپانی چینی به زیر ساخت‌ های ارتباطی و حساس کشور استرالیا به دست چینی ها بیفتد.

از سوی دیگر کمپانی هوآوی هر گونه اتهامی در این خصوص را رد کرده و نامه‌ ای به سیاست‌ مداران این کشور ارسال کرده تا رضایت‌ آنها را جلب نماید. شاید این نامه سبب شود که سیاستمداران استرالیا به این شرکت چینی اجازه بدهد تا در زمینه ی ساخت شبکه‌ ی ۵G در این کشور فعالیت نماید. در سال ۲۰۱۲ به کمپانی هواوی اجازه ندادند تا در مناقصه توسعه شبکه پهن باند ملی استرالیا شرکت نماید، زیرا آژانس امنیت اطلاعاتی این کشور نگرانی‌ هایی در زمینه ی امنیت سایبری این کمپانی چینی داشت. اکنون گزارش شده به همین دلیل موجب شده، کمپانی یادشده دوباره نتواند تجهیزات شبکه‌ی ۵G را برای این کشور فراهم آورد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

این مطالب را نیز ببینید!

تلویزیون اینستاگرام | IGTV اینستاگرام چیست ؟

تلویزیون اینستاگرام | IGTV اینستاگرام | اینستاگرام در همین اواخر شرایط بسیار متفاوتی را برای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *