صفحه اصلی / اخبار فناوری / فرق تلگرام رسمی و غیر رسمی چیست؟

فرق تلگرام رسمی و غیر رسمی چیست؟

فرق تلگرام رسمی و غیر رسمی چیست؟ تلگرام یکی از بهترین اپلیکیشن های پیام رسانی می باشد که کاربران زیادی روزانه برای فرستادن پیام یا فایل و … از این اپلیکیشن استفاده می کنند.اما حتما شما می دانید که پس از فیلترینگ تلگرام میزان آمار استفاده از نسخه های غیر رسمی افزایش پیدا کرده است.

یکی از سوال های که بسیاری از کاربران در رابطه با نسخه رسمی و غیر رسمی تلگرام داشته اند تفاوت بین آنها است. واقعا میان این نسخه ها چه تفاوت های وجود دارد و چرا توصیه می شود که برای امنیت و اطمینان بیشتر از نسخه اصلی استفاده کنیم؟


حتما بخوانید : بهترین نسخه غیر رسمی تلگرام کدام است ؟


تفاوت های بین نسخه اصلی و غیررسمی تلگرام

بسیاری از برنامه نویسان اقدام به طراحی نسخه های غیررسمی نموده اند که از نظر قابلیت ها بسیار به نسخه اصلی شبیه می باشد و البته تعدادی از کاربران نسخه اصلی تلگرام را پاک کرده اند و نسخه غیر رسمی را جایگزین کرده اند.

این نکته را فراموش نکنید که تلگرام اصلی در برخی از سایت ها کدهای سورس باز این اپلیکیشن را قرار داده است تا توسعه دهندگان در صورت تمایل قادر به تکمیل کردن آن باشند و از چنین کدهای استفاده کنند.

یکی از رایج ترین سوال های که کاربران در این رابطه می پرسند امکان نفوذ در تلگرام غیر رسمی می باشد که آیا واقعا چنین امکان وجود دارد یا خیر؟ در جواب می توان گفت اصلا چنین چیزی وجود ندارد چون در هر صورت این اپ ها از نسخه رسمی کپی شده اند و فقط از نظر امکاناتی کمی متفاوت تر با نسخه اصلی ارائه می گردند.

نسخه غیر رسمی تلگرام

سرعت دسترسی در نسخه های غیر رسمی

از نظر میزان سرعت بین نسخه اصلی و غیر رسمی تفاوت های چندان زیادی وجود ندارد و می توان گفت از نظر سرعتی شبیه به یکدیگر هستند ولی فراموش نکنید که ممکن است در نسخه غیررسمی اصلی به دلیل برخی از آپشن های و قابلیت ها سرعت می تواند کمتر باشد اما این تفاوت سرعت ها چندان زیاد نیست.

نحوه ی ساخت تلگرام های غیر رسمی: تلگرام های نسخه غیر رسمی برای ساختن نیاز به سورس کدها داشته اند که باید آن ها را از سایت های ویژه دانلود نمایید و حتما دانش برنامه نویسی را در اختیار داشته باشید و به ویرایش و تغییر در کدها نیز مسلط باشید.

امنیت تلگرام های غیر رسمی از نظر مؤسس تلگرام

فرق تلگرام رسمی و غیر رسمی چیست؟ جالب است بدانید که از نظر موسس تلگرام (پاول دورف) برخی از تلگرام های غیر رسمی دارای امنیت نیستند و کاربران بهتر است همیشه از نسخه رسمی استفاده کنند.

در ادامه توییت مختلف او را مشاهده می کنید که در رابطه با میزان امنیت برنامه های مثل موبوگرام  است و همچنین توصیه های در خصوص به کاربران داشته است.

پاول دورف

همچنین وی گفته است که تیم تلگرام قوانینی را در خصوص ساخت این نسخه ها داشته است که حتما توسعه دهندگان و برنامه نویسان باید آن ها را در نظر بگیرند و هیچ وقت آن ها را نادیده نگیرند. قطعا تلگرام این قوانین را برای دفاع از حریم کاربران خود وضع کرده است.

نظرات موسس تلگرام

با توجه به توضیحاتی که پاول دورف داشته است می توانیم بگوییم که در زمان کار با نسخه های غیر رسمی باید به موارد امنیتی دقت بیشتری داشته باشیم و اقدام به نصب هر گونه نسخه غیر رسمی تلگرام نکنیم. با وجود اینکه در برخی از وب سایت ها این گونه گفته شده که نسخه های غیر رسمی هم مثل نسخه رسمی از امنیت بالایی برخوردار هستند.

در هر صورت این شما هستید که تصمیم می گیرید از نسخه اصلی با وجود موضوع فیلترینگ در ایران استفاده کنید یا نسخه های غیر رسمی؟

در ادامه با زوم تک همراه شوید…

این مطالب را نیز ببینید!

تعداد کاربران تلگرام به چه میزان کاهش داشته؟!

کاهش تعداد کاربران تلگرام | یکی از اعضای نظارت مجلس در شورای عالی فضای مجازی، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *