صفحه اصلی / اخبار فناوری / پایان درگیری های چندین ساله اپل و سامسونگ

پایان درگیری های چندین ساله اپل و سامسونگ

کمپانی های اپل و سامسونگ مدت هاست که بر سر نقض حقوق پتنت ها با یکدیگر اختلافات بسیاری دارند و در این میان دادگاه های بسیاری برای پرداخت غرامت و شکایات این دو کمپانی از یکدیگر برگزار شده است. آخرین پرونده حاکی از آن بود که کمپانی سامسونگ یکی از پتنت هایی که توسط اپل به ثبت رسیده بود را در گوشی های هوشمند خود بدون اجازه ی این کمپانی به کار برده بود و در این میان محکوم به پرداخت غرامتی برابر با یک میلیارد دلار شد.

گویا درگیری های قضایی طولانی مدت کمپانی های اپل و سامسونگ بالاخره به پایان خود نزدیک شده و دیگر بعد از گذشت هفت سال شاهد انتشار اخبار مربوط به روند دادگاه این دو کمپانی قدرتمند در عرصه ی تکنولوژی نخواهیم بود. بر اساس گزارش رویترز، دادگاه محلی کالیفرنیای شمالی در روز چهارشنبه شاهد پایان جدال سامسونگ با اپل بود و دو کمپانی در نهایت به رای دادگاه رضایت داده اند.

اپل و سامسونگ

کمپانی اپل در این پرونده قضایی، سامسونگ را به کپی کردن رابط کاربری، عناصر طراحی و تبلیغات گوشی های آیفون محکوم کرد و ادعا کرد که کره ای ها حقوق چندین پتنت همانند هوم اسکرین iOS، پتنت های طراحی آیفون ۳G، رابط کاربری Messages و سایر پتنت های مشابه در زمینه رابط کاربری و اپلیکیشن ها را زیر پا گذاشته اند و در این میان کمپانی اپل مدتهاست که خواستار لغو فروش گوشی های هوشمند سری گلکسی سامسونگ شده بود و همچنین این دو غول حوزه تکنولوژی، از سال ۲۰۱۱ با یکدیگر درگیر بودند.

لازم به ذکر است که جزییات تسویه حساب کمپانی سامسونگ با اپل به فرمان دادگاه هنوز معلوم نیست، ولی یکی از سخنگویان کمپانی اپل، خبرنگاران را به تصمیم دادگاه در ماه مه و فرمان پرداخت غرامت ۵۳۹ میلیون دلاری از سوی کمپانی سامسونگ ارجاع داده است و در بخشی از سخنان خود گفت:

اپل به طور خاص به ارزش طراحی اعتقاد دارد و تیم های این کمپانی به شکلی خستگی ناپذیر فعالیت می کنند تا محصولاتی نوآورانه برای جلب توجه مشتریان تولید کنند. این پرونده اساسا چیزی مهم تر از پول بوده است. اپل با آیفون، انقلاب گوشی های هوشمند را آغاز کرد و این موضوع یک حقیقت است که سامسونگ از اپل کپی برداری کرده. باید که اپل از کار سخت و ابداعات بسیاری از افراد در این کمپانی محافظت نماید. اپل از هیئت منصفه متشکر است و خوشحال است که آن ها با پرداخت غرامت از سوی سامسونگ موافقت کرده اند.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

این مطالب را نیز ببینید!

بهترین بازی PS4 را بشناسید

اگر از جمله افرادی باشید که اخبار بازی های منحصر به فرد کمپانی های بازی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *