صفحه اصلی / اخبار فناوری / گوگل اپلیکیشن اندازه گیری معرفی کرد

گوگل اپلیکیشن اندازه گیری معرفی کرد

قابلیت واقعیت افزوده این روزا باعث شده که کمپانیای معروفی مثل گوگل و اپل سر این موضوع با هم دیگه رقابت کنن و به یه چالش بزرگ تبدیل بشه. حالا اگه بخواید عملکرد اونا رو توی این زمینه بررسی کنید باید به اپلیکیشن Measure هر کدوم از این کمپانیا مراجعه کنید و اونا رو باهم مقایسه کنید. این موضوع توی شرایطی هستش که کمپانی اپل تازه قصد داره توی iOS 12 از این اپلیکیشن رونمایی کنه ولی گوگل اومده از اپل جلو زده و این اپلیکیشن رو برای همه ی کاربراش انتشار داده … .

باید در این مورد بگیم که این اپلیکیشن روی همه ی دستگاه هایی که از پلتفرم ARCore پشتیبانی می کنن اجرا میشه و میتونن اونو نصب کنن. این اپلیکیشن اندازه گیری زا قابلیتای محاسبات فضایی ARCore استفاده میکنه و اجسامو توی دنیای واقعی اندازه گیری میکنه. با این اپلیکیشن می تونید خیلی راحت دوربین گوشی خودتون رو به روی اجسام بگیرید و فاصله ی لبه به لبه ی اونا رو براتون بگه. (نتیجه بر اساس متر یا فوت هستش)

یه کاربرد دیگه داره و واسه خانومای ایرانی خوبه اینه که می تونید داخل یه فروشگاه از لوازم خونگی عکس بگیرید و با ابعاد خونتون اونا رو مقایسه کنید ببینید جا میشه یا نه؟!

باید بگیم که به نکته ام باید توجه کنید، اونم اینکه توی توضیحات این اپلیکیشن نوشته که همه ی ابعاد ارائه شده تخمینی هستن؛ حالا منظور از این نوشته ی گوگل اینه که هیچ مسئولیتی در صورت بروز اشتباه متوجه گوگل نیستش! این موضوع اینون نشون میده که حتی مدیرای کمپانی گوگل هم خوب میدونن که ARCore و ARKit همچینم بی مشکل نیستن … !

به زورکلی پیشنهاد میکنیم که فقط به اپلیکیشن Measure گوگل تو این زمینه اکتفا نکنید و خودتون قبلش دقتش رو بسنجید.

 

نظرتون در مورد این اپلیکیشن توی زوم تک یادتون نره هااااااااا…. :*

 

این مطالب را نیز ببینید!

بهترین بازی PS4 را بشناسید

اگر از جمله افرادی باشید که اخبار بازی های منحصر به فرد کمپانی های بازی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *