صفحه اصلی / اخبار فناوری / دیدگاه وزیر ارتباطات درخصوص فیلتر اینستاگرام

دیدگاه وزیر ارتباطات درخصوص فیلتر اینستاگرام

بعد از فیلتر شدن تلگرام اگر به خاطر داشته باشید خیلی از کاربرا سریعا به توییتر وزیر ارتباطات کشور ، آذری جهرمی روی آوردن و از اون دلیل خواستن که چرا تلگرام رو فیلتر کردن و اونم دلیل های این مسئله رو گفت. این دفعه هم همه ی کاربرا با مشاهده ی بحثی که مطرح شده در مورد اینستاگرام و قضیه ی سلبریتی ها سریعا چشمشون به گفته های آذری جهرمی بود که اونم توی توییتر خودش عنوان کرد این بحث یه نوع انحراف افکار عمومی نسبت به مشکلات داخلی هستش و هیچ اتفاقی نمیوفته!

جهرمی توی گفته های خودش مسئله ی فیلتر کردن شبکه های اجتماعی و پیام رسان های محبوب رو یه موضوع عادی و همیشگی اعلام کرد و گفت در حال حاضر رفع فیلتر توییتر نیز در دست برررسی هستش. آخرین گفته های ایشون در مورد رفع فیلتر توییتر به ۹ خرداد امسال برمیگرده که توی جمع یه تعداد از خبرنگار ها اعلام کرد که فکر میکنم نظر ۶ وزیر و دو نماینده ی مجلس که همشون برخاسته از رای مردم هستن، محترم شمرده میشه …!

اوایل خرداد ماه دو نفر از نماینده های مجلس و ۶ نفر از وزرا که همشون عضو کمیته ی تعیین مصادیق محتوای مجرمانه هستن یه نامه به دادستان کل کشور ارسال کردن و از ایشون خواستن تا توییتر برای کاربرای ایرانی رفع فیلتر بشه که این درخواست از طرف دادستانی کشور رد شد و بررسی نشد!

دادستانی کل کشور، محمد جعفر منتشری دلیل این رد کردن خودش رو اینجور عنوان کرد که مطرح کردن این موضوع توی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه جنبه ی قانونی نداره و تا زمانی که شرایط توییتر مثل قبل هست، دستور قضایی هم پایدار خواهد بود!!!!. الان همه باید منتشر باشیم و دست به دعا که ببینیم آیا آخرین شبکه ی اجتماعی آزاد توی ایران فیلتر میشه یا نه؟! همه ی این شرایط یه طرف بحث ۲۴ میلیون کاربر فعال ایرانی توی اینستاگرام یه طرف ؛ رقمی بیشتر از تعداد کاربرای انگلیس و ژاپن … !

 

نظر شما در مورد فیلتر اینستاگرام چیه؟! نظراتونو با زوم تک درمیون بذارید …

این مطالب را نیز ببینید!

بهترین بازی PS4 را بشناسید

اگر از جمله افرادی باشید که اخبار بازی های منحصر به فرد کمپانی های بازی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *