صفحه اصلی / اخبار فناوری / پس از اجرای طرح رجیستری ۱۹۵ درصد درآمد دولت افزایش یافت

پس از اجرای طرح رجیستری ۱۹۵ درصد درآمد دولت افزایش یافت

پس از اجرای طرح رجیستری | همانطور که می دانید دولت به منظور جلوگیری از قاچاق و طرح مبارزه با قاچاقچیان گوشی های هوشمند طرحی را در چندین فاز مختلف به نام طرح رجیستری به اجرا درآورد که در طی آن شماره سریال گوشی های هوشمند برندهای مختلف در سامانه ای به نام سامانه ی همتا ثبت گردید و دیگر واردات گوشی به صورت قاچاق کلا از ایران حذف شد. در این حین و بین قطعا دولت نیز برای اجرای طرح رجیستری درآمدی را داشته و اجرایی کردن این پروژه آنقدرها هم خالی از لطف نبوده!

آمار درآمدی دولت

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی حمیدرضا دهقانی‌ نیا ، مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، درآمد دولت پس از اجرای طرح رجیستری نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل به میزان ۱۹۵ درصد افزایش داشته است. بر اساس گزارش دهقانی نیا، درآمد دولت از مهرماه سال ۹۵ تا خرداد ماه سال ۹۶ و همچنین از مهرماه سال ۹۶ تا خرداد سال ۹۷ از ۷۱۵۰ میلیارد ریال به ۲۱ هزار میلیارد ریال رسیده است که بیانگر یک رشد ۱۹۵ درصدی در درآمد حاصله ی دولت می باشد.

در ادامه دهقانی نیا اعلام کرد که قرار است طرح رجیستری علاوه‌ بر گوشی‌ های هوشمند در خصوص سایر تجهیزاتی که از پروتکل‌ های ارتباطی استفاده می نمایند، گسترش یابد. یک سری موضوعات در این طرح موردنظر می باشد که بعد از ایجاد ثبات در این بخش ها بر اساس اولویت‌ بندی نسبت به رجیستری کالاهای دوم و سوم اقدام خواهد شد.

حمیدرضا دهقانی‌ نیا همچنین در خصوص واردکنندگان متخلف گوشی های هوشمند با ارز دولتی گفته است که از طریق سامانه ی طرح رجیستری اطلاعات این افراد خاطی به‌ دست آمده و هم اکنون تمامی این آمارها در اختیار سازمان تعزیرات کشوری می باشد، این سازمان تمامی پرونده‌ ها را بررسی نموده و براساس اسناد حکم لازم را برای این افراد صادر خواهد کرد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

این مطالب را نیز ببینید!

آیا فروش گلکسی نوت ۹ بیشتر از گلکسی نوت ۸ خواهد بود؟

اخیرا کمپانی سامسونگ با معرفی گوشی پرچمدار گلکسی نوت ۹ توانست بسیاری از کاربران را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *