صفحه اصلی / اخبار فناوری / بهترین راههای جلوگیری از دیابت و بیماری قند

بهترین راههای جلوگیری از دیابت و بیماری قند

بهترین راههای جلوگیری از دیابت و بیماری قند : متاسفانه یکی از مواردی که بسیاری از افراد این روزها با آن درگیر شده اند، موضوع دیابت و بیماری قند می باشد که البته نیاز است در چنین شرایطی مراقبت های لازم و احتیاطهای ضروری به کار گرفته شود تا وضعیت بیمار دچار شرایط حادی نشود. راستی به نظرشما دیابت درمان پذیر است؟

شاید فکر کنید برای اینکه از دیابت و بیماری قند جلوگیری کنید نیاز است که از روشهای سخت استفاده نمایید ولی قطعا اینگونه نیست و شما هر زمانی را که برای پیشگیری و جلوگیری آغاز کنید زمان خوبی بوده و دیر نیست. اگر به دنبال اطلاعاتی مفیدی از دیابت هستید می توانید به صفحه wikipedia مراجعه کنید.

چگونه از دیابت پیشگیری کنیم؟

ساده ترین کاری که شما می توانید برای پیشگیری از دیابت داشته باشد ،تغییر شیوه ی زندگی می باشد. عده ی به گونه ی سبک زندگی شان را تنظیم کرده اند که خود به استقبال از این بیماری ها رفته اند.

دیابت نوع ۲ به عنوان متداول نوع دیابت بوده است که بهترین راهکار برای آن پیشگیری می باشد. برای افرادی که به نسبت دیگران در خطر مبتلا شدن زیادتر به این نوع دیابت هستند توصیه می شود که پیشگیری را در زندگی شان در اولویت قرار بدهند مثلا ممکن است در خانواده شما کسی سابقه دیابت داشته باشد یا اینکه اضافه وزن داشته باشید.

از اولیه اقداماتی که برای پیشگیری از دیابت مطرح می شود می توان به کاهش وزن، افزایش میزان فعالیت ها و تحرکات بدنی، خوردن غذاهای سالم و… اشاره نمود. شما به سادگی با ایجاد چند تغییر کوچک در برنامه غذایی تان و فعالیتهای روزانه تان می توانید از بروز مشکلات جدی دیابت مثل آسیب به کلیه ها، قلب و… پیشگیری کنید.

۱)همانطور که اشاره کرده ایم یکی از بهترین راههای جلوگیری از دیابت و بیماری قند داشتن فعالیت های بدنی می باشد. می توانید روزانه ورزش کنید. تحقیقات نشان داده است که برای کنترل دیابت می توان از ورزش‌های هوازی و هم قدرتی استفاده نمود.

مصرف فیبرها را فراموش نکنید

۲)مصرف فیبرها را فراموش نکنید و آن ها را در اولویت برنامه غذایی تان قرار بدهید. شما می توانید روزانه مقادیر زیادی از فیبرها را در میوه ها،سبزی ها،دانه ها و آجیل و همچنین حبوبات و غلات دریافت نمایید. زمانی که شما فیبر زیادی را مصرف کنید به خودتان احساس سیری داده اید که در نهایت به تناسب اندام و عدم افزایش وزن خود نیز کمک زیادی کرده اید.

روش های کنترل و پیشگیری از دیابت

۳)مصرف غلات کامل راهی مناسب برای پیشگیری از بیماری دیابت و قند می باشد. با وجود اینکه هنوز نمی توان به صورت قطعی گفت که چرا غلات کامل می تواند خطر بروز دیابت را کاهش بدهند ولی بهتر است بدانید مصرف غلات کامل کمک فراوانی به میزان حفظ سطح قند خون داشته است پس فراموش نکنید که باید در میزان مصرفی شما حداقل نصفی از غلاتها به صورت کامل وجود داشته باشد. امروزه نان های مختلفی وجود داشته اند که به صورت غلات کامل می باشند.

۴)اگر چاق هستید به فکر کاهش وزن باشید :مهم ترین توصیه برای پیشگیری ،کنترل وزن است. اگر از افرادی می باشید که دچار افزایش وزن می باشید باید فکری به حال خودتان بکنید و از همین امروزه وزن تان را کاهش بدهید.

کاهش وزن

انتخاب رژیم غذایی

۵)در انتخاب رژیم غذایی تان دقت فراوانی داشته باشید: اگر می خواهید هم به کاهش وزن تان کمک کنید و هم قدمی مناسب در پیشگیری از بیماری ها بردارید به شما توصیه می شود یک رژیم غذایی مناسب را برای خودتان در نظر بگیرید. خوردن غذاهای سالم می تواند به شما کمک زیادی داشته باشد.

بهترین راههای جلوگیری از دیابت و بیماری قند : در صورتی که در رابطه با این موضوع نگرانی های زیادی دارید حتما با یک پزشک متخصص مشورت های لازم را داشته باشید تا او بتواند پس از انجام دقیق ازمایش ها و معاینه ها شما را بهتر و دقیق تر راهنمایی کند.

 

این مطالب را نیز ببینید!

آیا فروش گلکسی نوت ۹ بیشتر از گلکسی نوت ۸ خواهد بود؟

اخیرا کمپانی سامسونگ با معرفی گوشی پرچمدار گلکسی نوت ۹ توانست بسیاری از کاربران را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *