صفحه اصلی / اخبار فناوری / سهام توییتر نیز با افتی شدید مواجه شد

سهام توییتر نیز با افتی شدید مواجه شد

افت سهام توییتر | این روزها در دنیای دیجیتال و شبکه های اجتماعی شاهد افت های بسیار زیادی در سهام آن ها هستیم. اخیرا خبری مبنی بر افت شدید سهام فیسبوک منتشر شد که بسیاری از تحلیلگران این موضوع را پیش بینی می کردند ولی با تمامی این اوصاف با گذشت یک روز از این اتفاق سهام توییتر نیز در بازار بورس جهانی دچار افت شدید شد. این موضوع در پی کاهش تعداد کاربران فعال این شبکه ی اجتماعی رخ داد و به میزان ۲۰.۵ درصد افت در ارزش توییتر مشاهده گردید.

افت شدید سهام توییتر

بر اساس گزارش روزنامه ی گاردین این افت شدید سهام دومین افت بزرگ ارزش این شبکه ی اجتماعی بعد از عرضه عمومی سهام در سال ۲۰۱۳ میلادی می باشد. پس از خبر پاکسازی یک میلیون حساب کاربری به دلیل نشر محتوای توهین آمیز و ایجاد حساب های کاربری تقلبی، ۵.۸ میلیارد دلار از ارزش سهام آن کاهش یافت. این مسئله تنها در طول یک روز بعد از آن پیش آمد که کمپانی فیسبوک نیز مبلغ ۱۲۳ میلیارد دلار از ارزش سهام خود را از دست داد که دلیل این امر نیز مشخص می باشد.

توییتر

کمپانی سانفرانسیسکویی توییتر به سرمایه گذاران خود اعلام کرد که با مسدود سازی حساب های کاربری تقلبی و مطالب توهین آمیز کاربران در آینده انتظار ریزش تعداد بیشتری از کاربران را داشته باشند. توییتر در ادامه صحبت های خود افزوده است که این فرآیند به این دلیل صورت پذیرفته است که سلامت آن در جوامع مختلف مورد تایید قرار بگیرد. این شرکت در ماه های مه و ژوئن سال جاری میلادی ۷۰ میلیون حساب کاربری تقلبی و پست های توهین آمیز را حذف نمود و بر اساس تحقیق صورت گرفته توسط پایگاه خبری واشنگتن پست در طول یک هفته به حذف روزانه حدود یک میلیون حساب کاربری ادامه داده بود.

لازم است که بدانید بعد از جنجال های صورت گرفته در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا، این شبکه ی اجتماعی مورد فشار دولت قرار گرفته بود تا حساب کاربری ربات ها و همچنین برخی از حساب های کاربری روسی را که در انتخابات ایالات متحده دخالت می کردند، حذف نماید.

 

برای اطلاع از جدیدترین اخبار با زوم تک همراه باشید …

این مطالب را نیز ببینید!

آیا فروش گلکسی نوت ۹ بیشتر از گلکسی نوت ۸ خواهد بود؟

اخیرا کمپانی سامسونگ با معرفی گوشی پرچمدار گلکسی نوت ۹ توانست بسیاری از کاربران را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *