صفحه اصلی / اخبار فناوری / تلویزیون اسمارت چیست؟ همه چیز درباره تلویزیون های هوشمند

تلویزیون اسمارت چیست؟ همه چیز درباره تلویزیون های هوشمند

تلویزیون اسمارت چیست؟ همه چیز درباره تلویزیون های هوشمند : این روزها دیگر مثل گذشته نیست که ما دستگاه های ساده و غیر هوشمند را در اختیار داشته باشیم بلکه کمتر  کسی را خواهید دید که گوشی هوشمند نداشته باشد و به دنبال این تغییرات و پیشرفت ها، شاهد پیشرفت تکنولوژی در تلویزیون ها نیز هستیم.

تلویزیون های هوشمند مثل گوشی های هوشمند هستند و کاربردهای گسترده ی را در اختیار کاربران قرار می دهند و توانسته اند در این مدت زمان بین مصرف کنندگان به محبوبیت برسند. با زوم تک همراه شوید…

تلویزیون هوشمند، Smart TV چیست؟

تلویزیون های هوشمند، از نظر عملکردی به موبایل های هوشمند شبیه می باشند و در واقع شما می توانید به وسیله این تلویزیون ها سرویس های مختلف اینترنتی را دریافت نمایید یعنی به بیانی ساده تر شما تلویزیونی دارید که مثل یک کامپیوتر با ویژگی های بیشتر در اختیار شما قرار داشته است.

کاربرانی که از تلویزیون هوشمند استفاده می نمایند می توانند نرم افزاری را بر روی تلویزیون نصب کنند یا به اجرای یک بازی بپردازند و مرور صفحه های وب را انجام بدهند و …

شما با داشتن تلویزیون هوشمند دیگر نیازی نیست که نگران از دست دادن فیلم یا تصویری باشید چون به سادگی با این تلویزیون ها می توانید به اینترنت وصل شوید و بسیاری از قابلیت ها را به صورت گسترده در اختیار داشته باشید.

تلویزیون های اسمارت

یکی از اصلی ترین کاربردهای که در تلویزیون های هوشمند وجود دارد، این است که کاربران می توانند به کانال های اینترنتی IPTV متصل گردند. همچنین می توانید از تلویزیون IPTV استفاده کنید و با قابلیت Time Shifting هیچ نگرانی بابت از دست دادن تصاویر زنده نداشته باشید.

smart TV(اسمارت تی وی)

اگر بخواهیم یک تعریف کلی در رابطه با تلویزیون های هوشمند و اسمارت تی وی بیان کنیم باید اینگونه گفت که مثل یک تلویزیون معمولی می باشد که درون آن کامپیوتری داخلی وجود داشته است. اولین بار توسط شرکت سامسونگ اصطلاح تلویزیون های هوشمند یا اسمارت تی وی معرفی گردید و  پس از مدتی توسعه آن توسط شرکت های دیگری انجام شد. هم اکنون شرکت های دیگری نیز که به عنوان تولید کننده تلویزیون هستند اقدام به تولید تلویزیون های هوشمند نیز نموده اند ولی ممکن است نام های دیگری را برای آن در نظر بگیرند. برای کنترل این تلویزیون ها یکی از بهترین وسایل گوشی های هوشمند می باشد که به آسانی به این تلویزیون ها متصل می گردند.

با تولید تلویزیون های هوشمند کاربران به جای اینکه یک تلویزیون معمولی با قابلیت های محدود داشته باشند ،حالا صاحب تلویزیونی شده اند که می تواند بسیاری از امور کامپیوتری را برای آن ها انجام بدهد با وجود اینکه یک صفحه نمایش بزرگ تر و با کیفیت تر در اختیار آن ها قرار گرفته است.

لازم است بدانید که این تلویزیون ها به راحتی می توانند به سرویسهای اشتراک گذاری ویدئو و همچنین شبکه های اجتماعی متصل شوند که البته همین موضوع به عنوان یکی از اصلی ترین مزیت های می باشد که توسط تلویزیون های هوشمند به کاربران عرضه می گردد.

قابلیت های تلویزیون های هوشمند

تلویزیون اسمارت چیست؟ همه چیز درباره تلویزیون های هوشمند : تلویزیون های هوشمند به راحتی به اینترنت متصل می شوند البته در این میان برخی نیز قابلیت متصل شدن به شبکه های بی سیم را نیز داشته اند.

پشتیبانی از استاندارد DLNA را نباید در خصوص تلویزیون های هوشمند فراموش کرد چون به وسیله این استاندارد کاربر می تواند ویدئویی را از گوشی هوشمند و دستگاه های از این قبیل به تلویزیون انتقال دهد و به تماشای آن بنشیند.

جالب است بدانید که روزانه بر تعداد بازی های تلویزیون های هوشمند اضافه می شود که البته این مورد می توانند به عنوان محبوب ترین قابلیت برای افراد علاقه به بازی باشد.

شما با داشتن این تلویزیون ها می توانید به رادیوهای اینترنتی دسترسی کاملی داشته باشید و به صورت زنده پیش بینی وضع هوا را مشاهده کنید یا نرم افزار Skype را اجرا کنید و به وب کم اتصال را انجام بدهید. تلویزیون های هوشمند می توانند علاوه بر موارد فوق ،قابلیت های گسترده ی دیگری را نیز در اختیار شما قرار بدهند.

برای اطلاعات بیشتر از تلویزیون های هوشمند حتما از وب سایت برند های مشهور جهان از جمله samsung و LG برای دریافت اطلاعات مفید در مورد تلویزیون های هوشمند مراجعه نمایید.

این مطالب را نیز ببینید!

آیا فروش گلکسی نوت ۹ بیشتر از گلکسی نوت ۸ خواهد بود؟

اخیرا کمپانی سامسونگ با معرفی گوشی پرچمدار گلکسی نوت ۹ توانست بسیاری از کاربران را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *