صفحه اصلی / اخبار فناوری / چگونگی پیگیری پاسپورت یا گذرنامه با کد، اینترنتی، اس ام اس و کد ملی

چگونگی پیگیری پاسپورت یا گذرنامه با کد، اینترنتی، اس ام اس و کد ملی

چگونگی پیگیری پاسپورت یا گذرنامه با کد، اینترنتی، اس ام اس و کد ملی : در گذشته به این صورت بود که برای پیگیری پاسپورت یا گذرنامه مان مجبور بودیم ساعت ها در صف های طولانی منتظر بمانیم تا بتوانیم این پیگیری ها را انجام بدهیم ولی دیگر همه چیز پیشرفت کرده است و ما امروزه به وسیله روش های بسیار راحت و سریع می توانیم بسیاری از امور را انجام بدهیم.برای پیگیری پاسپورت یا گذرنامه روش های متعددی مثل اس ام اس ، پیگیری با کد ملی ، سامانه اینترنتی ، تلفن گویا و… وجود داشته است.

پاسپورت یا گذرنامه به عنوان یک مدرک شناسایی است که به یک فرد اجازه ورود و خروج از کشور را می دهد. اگر شما هم می خواهید در مورد چگونگی پیگیری پاسپورت یا گذرنامه با کد، اینترنتی، اس ام اس و کد ملی اطلاعاتی را بدست بیاورید حتما ادامه این پست را به دقت مطالعه نمایید.

نحوه ی پیگیری گذرنامه با کد ملی

اگر قصد دارید که گذرنامه خودتان را با کد ملی تان پیگیری کنید می توانید از کد USSD استفاده نمایید. گوشی همراه تان را بردارید و شماره ستاره ۱۱۰ مربع را شماره گیری نمایید.

  • پس از اینکه شماره فوق را از گوشی خود شماره گیری کردید صفحه ی برایتان باز می شود که باید گزینه یک (پلیس + ۱۰) را انتخاب کنیدپلیس + 10
  • حالا گزینه ۴ (وضعیت مدارک ) را انتخاب کنیدوضعیت مدرک
  • در این قسمت باید گزینه ۳ (گذرنامه) را انتخاب نماییدگذرنامه
  • در این مرحله لازم است که شماره کد ملی خودتان را وارد نماییدوارد کردن شماره کد ملی
  • در نهایت شماره گذرنامه خودتان را وارد کنید تا برای شما آخرین وضعیت گذرنامه تان ارسال گردد.

دقت داشته باشید که شما می توانید از این روش پیگیری مرسوله های دیگرتان نیز استفاده نمایید. همچنین همانطور که مشاهده کرده اید گزینه های دیگری مثل کارت پایان خدمت، گواهینامه و… نیز در اختیار شما قرار داشته است.

پیگیری گذرنامه با شماره تلفن

چگونگی پیگیری پاسپورت یا گذرنامه با کد، اینترنتی، اس ام اس و کد ملی : روش دیگری که شما می توانید برای پیگیری گذرنامه خود از آن استفاده نمایید استفاده از شماره تلفن گویا پیگیری گذرنامه می باشد:

  • ۶۶۹۳۵۰۵۸
  • ۶۶۹۳۶۵۵۵
  • ۶۶۹۳۹۵۹۸

پیگیری گذرنامه با شماره تلفن

دقت داشته باشید که اگر از زمان تحویل مدارک شما دو هفته سپری شده است ولی هنوز هم شما به وسیله پست گذرنامه خودتان را دریافت نکرده اید می توانید با هر کدام از شماره های گویا فوق تماس گرفته و از علت آن جویا شوید.

نکته) می توانید از کد #۱۹۳* نیز استفاده نمایید.

پیگیری با سامانه ۱۱۰۰

در صورتی که می خواهید به صورت غیر حضوری از وضعیت گذرنامه تان آگاهی پیدا کنید می توانید از سامانه ۱۱۰۰ نیز استفاده کنید. کافی است گوشی همراه تان را بردارید و سپس عدد یک را به این سامانه به شماره ۱۱۰۰ ارسال نمایید.

پس از آن برای شما پیامکی ارسال می گردد که برای تایید و فعال سازی باید عدد پنج را ارسال نمایید. در صورتی که نمی خواهید از این سامانه استفاده کنید باید عدد دو را به شماره ۱۱۰۰ ارسال کنید.

پیگیری گذرنامه با سامانه 1100

برای اینکه از دیگر پیامک های مرتبط با خدمات انتظامی آگاهی پیدا کنید می توانید علامت سوال را به ۱۱۰۰ ارسال کنید. توجه داشته باشید که برای این سامانه هزینه هر ارسال ۱۵۰ تومان خواهد بود.

چگونگی پیگیری پاسپورت یا گذرنامه با کد، اینترنتی، اس ام اس و کد ملی : همانطور که در ابتدای متن اشاره کرده ایم پاسپورت مثل یک شناسنامه است که در آن اطلاعات مهمی همچون نام، تابعیت، عکس و … وجود داشته است و با هدف ویزاهای مختلف دانشجوی، پژوهشی ، توریستی و… گرفته می شود.

اگر شما هم برای دریافت پاسپورت و گذرنامه اقداماتی انجام داده اید و قصد دارید پیگیری های مرتبط با آن را انجام بدهید می توانید از روش های فوق استفاده کنید.

اطلاعات مفیدی از گذرنامه را می توانید در ویکی پدیا مشاهده کنید. همچنین برای دریافت اطلاعات در مورد گذرنامه می توانید به وب سایت epolice.ir/page.php?7 مراجعه نمایید.

این مطالب را نیز ببینید!

آیا فروش گلکسی نوت ۹ بیشتر از گلکسی نوت ۸ خواهد بود؟

اخیرا کمپانی سامسونگ با معرفی گوشی پرچمدار گلکسی نوت ۹ توانست بسیاری از کاربران را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *